Blindfriendly Sobota 14. 12. 2019 | Meniny má Branislava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavský samosprávny kraj udelil výročné ceny Samuela Zocha

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo 16. novembra odovzdal ocenenia 13-tim osobnostiam Bratislavského kraja pre rok 2010. Na slávnostnom udeľovaní cien sa zúčastnil aj predseda Národnej rady SR Richard Sulík a ďalší predstavitelia politického, kultúrneho a spoločenského života.

 

BSK aj v tomto roku ocenil osobnosti, ktoré svojou obetavou prácou a dlhoročným aktívnym pôsobením prispeli k rozvoju regiónu a šíreniu dobrého mena kraja. Samospráva kraja rozhodla o udelení 13 ocenení pre rok 2010. Z toho je šesť výročných cien Samuela Zocha, šesť Pamätných listov predsedu kraja a jedno Čestné občianstvo. „Teší ma, že aj tento rok sa do nominácii na Ocenenie BSK zapojilo viac organizácii a subjektov ale i fyzických osôb. Tí práve takýmto spôsobom ocenili prácu nominovaných osobností, ktoré sa zaslúžili o rozvoj bratislavského kraja,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo. Novinkou tohto ročníka je aj to, že Ocenenia BSK budú udelené v predvečer výročia Novembra 1989 na slávnostnom zastupiteľstve Bratislavského samosprávneho kraja. „Chceme z toho urobiť tradíciu. Tu v kraji sa tak priamo prihlásime k hodnotám a odkazu Novembra 89,“ doplnil župan Frešo.

Výročnú cenu Samuela Zocha dostal Jaroslav Števove (in memoriam). Bol prvým hlavným kontrolórom BSK. Vybudoval úsek kontroly a od samého začiatku sa podieľal na budovaní BSK. Cenu udelili aj bývalému trénerovi slovenskej hokejovej reprezentácie Jánovi Filcovi a poslancovi obecného zastupiteľstva obce Vištuk Jozefovi Širokému, ktorý sa tiež aktívne venoval športovej streľbe a vychoval asi 100 majstrov Slovenska, ďalej vedúcemu Železničného dokumentačného centra v Rendezi (Východnom) Jirkovi Kubáčekovi, ktorý sa zaslúžil o zachovanie a následnú rekonštrukciu železničných historických budov. Cenu získali aj vynikajúca slovenská herečka Zita Furková a významný lekár, detský chirurg Martin Janec.

Čestné občianstvo udelili Pavlovi V. Podolayovi, prezidentovi Nemecko-Slovenskej hospodárskej únie, ktorý pôsobí aj ako čestný reprezentant BSK pre Slobodný štát Bavorsko.

Pamätný list predsedu BSK dostali hokejový brankár Jaroslav Halák, riaditeľ bratislavského DSS pre deti a dospelých na Javorinskej ulici Ján Škott, filmový režisér Juraj Nvota, divadelný režisér Roman Polák a historik Karol Kantek. Pamätný list udelili tiež Malokarpatskému múzeu v Pezinku, ktoré 17. októbra oslávilo 50. výročie založenia.

Ocenenia Bratislavského samosprávneho kraja - Výročnú cenu Samuela Zocha a Pamätný list predsedu BSK, udeľuje predseda BSK na základe rozhodnutia Výberovej komisie. Výročná cena Samuela Zocha sa udeľuje fyzickým a právnickým osobám, ktoré sa významným spôsobom zaslúžili o ekonomický a spoločenský rozvoj Bratislavského samosprávneho kraja a jeho prezentáciu doma i v zahraničí. Pamätný list predsedu BSK je udeľovaný fyzickým alebo právnickým osobám, ktoré sa zaslúžili o rozvoj a reprezentáciu regiónu. Čestné občianstvo BSK sa udeľuje osobám, ktoré prispeli k rozvoju Bratislavského samosprávneho kraja, obohatili ľudské poznanie tvorivými výkonmi, zaslúžili sa o rozvoj a priateľstvo medzi národmi a regiónmi. Čestné občianstvo možno udeliť len zahraničným občanom.