Blindfriendly Sobota 22. 2. 2020 | Meniny má Etela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bratislavský župan na slávnostnom ukončení maturít Konzervatória v Bratislave

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo sa dnes spolu s predsedníčkou Výboru Národnej rady SR pre vzdelávanie, mládež, vedu a šport Tatianou Rosovou zúčastnil na slávnostnom ukončení maturitných skúšok na Konzervatóriu v Bratislave.

 

Úspešným maturantkám a maturantom zaželal bratislavský župan veľa úspechov v premieňaní získaných vedomostí do ich umeleckého života a síl do nasledujúcich dvoch rokov, pretože ich ešte čaká absolutórium. Frešo taktiež skonštatoval, „že aj napriek bulváru a povrchnému šoubiznisu je umenie pre ľudí aj v dnešnej dobe veľmi dôležité“. Medzi maturantkami bola aj známa speváčka a nedávna víťazka tanečnej súťaže Nela Pocisková. K čerstvým maturantom patrili aj ďalší úspešní mladí speváci a herci. Na záver slávnosti daroval župan Pavol Frešo všetkým maturantkám červerné ruže a poslankyňa Tatiana Rosová venovala maturantom na pamiatku súpravu pier.

Konzervatórium v Bratislave je umelecká škola, ktorá v súlade so svojou tradíciou vtlačila poznateľnú pečať do existencie speváckeho, hudobného a dramatického umenia Slovenska. Vychováva a vzdeláva profesionálnych hudobných a dramatických umelcov ako aj pedagógov nižších umeleckých škôl. Absolventi Konzervatória v Bratislave nachádzajú uplatnenie vo všetkých profesionálnych umeleckých telesách (orchestroch, operách, divadlách), v masmédiách, v audiovizuálnych štúdiách atď. a v umeleckých školách. Má kontakty a s potešením sleduje úspešnú profesionálnu dráhu množstva svojich absolventov v štátoch Európskej únie, USA, Austrálie, Japonska a inde.