Blindfriendly Štvrtok 27. 6. 2019 | Meniny má Ladislav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

BRUSEL: Sochu Manneken-Pis oblečú do slovenského kroja

 Bratislavský kraj predstaví pri príležitosti 10. výročia vstupu Slovenska do Európskej únie svoju modernú tvár ako dynamického regiónu. V spolupráci s Európskou komisiou a Stálym zastúpením SR pri EÚ nadviažu na oslavy spred 10 rokov a opäť oblečú sochu Manneken-Pis do tradičného slovenského kroja. Akcia sa bude konať 3. mája v centre historického Bruselu. V rámci podujatia sa odprezentujú aj ostatné slovenské regióny.

 
BSK bude mať počas akcie v blízkosti sochy Manneken Pis svoj stánok, kde bude prezentovať región ako taký. „Je to príležitosť, ako môžeme odprezentovať našu kultúru, naše tradície a predstaviť atraktívne miesta v Bratislavskej župe,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo. Návštevníci môžu na akcii ochutnať malokarpatské vína či tradičné bratislavské rožky. BSK sa bude prezentovať aj v rámci sprievodného kultúrneho programu, predstavia sa „choduliari“ oblečení v kostýmoch znázorňujúcich symboly mesta Bratislava, živá socha „Čumila“ a pripravený je aj hudobný program.
 
Na príprave podujatia spolupracuje aj Veľvyslanectvo SR pri Belgickom kráľovstve. Záštitu prevzali podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič, stály predstaviteľ SR pri EÚ veľvyslanec Ivan Korčok a veľvyslanec SR v Belgickom kráľovstve Ján Kuderjavý, účasť prisľúbil aj primátor mesta Brusel Yvan Mayeur.
 
Pri príležitosti 10. výročia vstupu do Európskej únie založila Kancelária BSK v Bruseli spolu so Zastúpením hlavného mesta Praha pri EÚ tradíciu spoločných československých diskusných večerov v Bruseli s názvom „Československé rozhovory k veci a nad vecou“. Podujatie je určené pre slovenskú a českú komunitu žijúcu za hranicami svojich krajín. Úvodná marcová diskusia zhodnotila desaťročné pôsobenie Slovákov a Čechov v EÚ. „Podujatie malo veľký úspech, a preto pripravujeme ďalšie, na ktoré chceme pozvať slovenské a české osobnosti, ktoré budú diskutovať na aktuálne európske témy,“ dodal župan.