Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

BSK chce spoločný postup samosprávy

Dopravná situácia, budovanie novej cestnej siete a trasovanie R7. To boli hlavné témy dnešného stretnutia predsedu BSK Pavla Freša so starostami a starostkami seneckého okresu vo Veľkom Bieli.

 

Predstavitelia samosprávy adresovali županovi požiadavky na akútne riešenie zahusťovania dopravy v Smere od Šamorína do Bratislavy. "Ak budeme ťahať za jeden povraz, môžeme byť úspešní pri vyjednávaniach o novej cestnej sieti v kraji", uviedol Frešo. Župan pozval primátora Senca a starostov okresu Senec na spoločné stretnutie za účasti odborníkov BSK na dopravu a územný plán, aby sa podrobne zoznámili s aktuálnou situáciou výstavby kľúčových cestných systémov na území BSK. Stretnutie sa uskutoční v júni na úrade BSK. Na stretnutí vo Veľkom Bieli sa zúčastnili aj podžupanka pre sociálne veci Gabika Németh a poslanci BSK Ištván Pomichal a Ladislav Gujber, ktorý je starostom obce Hrubý Šúr. BSK zorganizoval podobné stretnutie už aj zo zástupcami Malokarpatského regiónu.