Blindfriendly  16. 2. 2020 | Meniny má Ida Liana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

BSK dozrie na svoje priority bez ohľadu na stranícke tričká

 Každý novozvolený primátor mesta a starosta obce v Bratislavskom samosprávnom kraji sa môže o župu oprieť, tak ako doteraz. Na dnešnej tlačovej besede to uviedol predseda kraja Pavol Frešo.

 

Župan už hovoril so všetkými novozvolenými primátormi miest v bratislavskej župe, pribudla tretina nových starostov. Frešo pevne verí, že budú pracovať ako na župe a v záujme všetkých ľudí v rámci svojho volebného obvodu. Kontakt na župana má každý priamo zvolený zástupca. „Témy, ktoré sa otvárali posledné týždne považujeme za záväzné. Dozrieme na to, aby osemročné gymnáziá neboli zrušené, budeme pracovať na nultom obchvate a za rovnako dôležitý považujem záväzok výstavby reprezentačného futbalového štadiónu v Petržalke. Vyvinieme rovnaké úsilie bez ohľadu na to, kto má aké tričko,“ uviedol Frešo.

Frešo je spokojný aj s účasťou na voľbách v Bratislavskom kraji. Potvrdilo sa podľa neho, že trend prepadávania účasti volieb sa zastavil. Oproti minulým voľbám bol v týchto voľbách mierny nárast účasti, a tým podľa neho môže stúpať dôveryhodnosť ľudí, ktorí boli zvolení. „Pokiaľ si pozriete tie výsledky, tak zistíte, že tam, kde urobili pravú stredopravú koalíciu, tam, kde urobili zrozumiteľný program a tam, kde išli medzi ľudí, nebol problém čo sa týka volieb,“ zhodnotil Frešo výsledky volieb. Zároveň doplnil, že pokiaľ sa robí takáto práca a robí sa dlhodobo, sú to hodnoty vysoko nadstranícke, či pravé alebo ľavé. „A tam jednoducho úspechy sú,“ uzavrel župan.