Blindfriendly Štvrtok 5. 12. 2019 | Meniny má Oto Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

BSK nadviazal spoluprácu s Palestínou

Na Úrade BSK sa v pondelok 25. októbra uskutočnilo stretnutie podpredsedu BSK Iva Nesrovnala s mimoriadnym a splnomocneným veľvyslancom Palestíny v SR J.E. Dr. Abdalrahmanom Bsaisom.

 

Cieľom návštevy bolo nadviazanie oficiálnych vzťahov a spolupráce veľvyslanectva s Bratislavským samosprávnym krajom. Palestínsky veľvyslanec počas rokovaní uviedol, že skúsenosti Slovenska pri budovaní miestnych vlád a volieb do lokálnych orgánov budú pre Palestínsku národnú samosprávu cenné. Zároveň povedal, že sa bude snažiť vytvoriť kultúrny most medzi našimi dvoma krajinami. „Máme niečo, čím môžeme prispieť do svetovej kultúry,“ uviedol veľvyslanec. Štát Palestína chce byť súčasťou kultúrnych aktivít v Bratislave. Zároveň veľvyslanec Bsaiso hovoril o vzájomných návštevách predstaviteľov pri rôznych aktivitách. Je otvorený nápadom, dôležité je vybudovať vzťahy a stanoviť si ciele.