Blindfriendly Sobota 22. 2. 2020 | Meniny má Etela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

BSK nesúhlasí so zmenou územného plánu v Chorvátskom Grobe

 Predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo nesúhlasí so zmenou územného plánu v obci Chorvátsky Grob, časť Čierna Voda a Triblavina, ktorý počíta s výstavbou nového sídliska bez vyriešenia dopravnej infraštruktúry.

 

„Župa trvá na tom, že pri takto masívnej výstavbe musí byť infraštruktúra vybudovaná ako prvá, až potom sa môže stavať. Doprava bude na prvom mieste, až potom výstavba,“ povedal Frešo.

Obecné zastupiteľstvo v Chorvátskom Grobe koná podľa neho v tejto veci veľmi rýchlo a neberie ohľad na dopravnú situáciu v Bratislavskom kraji. Ako ďalej predseda BSK konštatuje, obec Chorvátsky Grob nezapracovala do územnoplánovacej dokumentácie dve strategické pripomienky BSK z februára a marca tohto roku, ktoré súviseli s aktuálne spracovávaným generelom dopravy BSK ako aj s pripravovaným novým územným plánom BSK.

„Nezohľadniť stanovisko regionálnej samosprávy je podľa nás neprípustné a vidíme v tom aj nedostatky súčasnej územnoplánovacej legislatívy,“ dopĺňa podpredseda BSK Martin Berta. Ako dodáva, pri takomto veľkom zábere poľnohospodárskej pôdy a jej zmene na funkčné využitie územia na bývanie je nevyhnutné, aby sa zmena územného plánu v tejto lokalite posudzovala aj z hľadiska vplyvov na životné prostredie.

Rokovanie o zmene územného plánu v Chorvátskom Grobe, ktorá na dlhé desaťročia významne ovplyvní veľkú časť Bratislavského kraja, je naplánované na piatok 17. septembra. „Ako aktívna župa vstúpime do rokovania so samosprávou, to znamená so starostami, ale aj s investorom tak, aby sme vyriešili problém v prospech občanov, ktorí tam žijú," dodal Frešo.