Blindfriendly Sobota 22. 2. 2020 | Meniny má Etela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

BSK plánuje vytvoriť fond pre krízové situácie

 Fond pre krízové situácie, ako sú povodne, ale aj veterné smršte či iné prírodné živly, ktoré ohrozujú bezpečnosť a majetok ľudí, by chcel vytvoriť Bratislavský samosprávny kraj do konca roka.

 

"Tento návrh chcem predstaviť najskôr primátorom, starostom, a samozrejme, poslancom kraja," povedal predseda BSK Pavol Frešo. Kraj, ktorý ničivé povodne nezasiahli tak ako iné oblasti Slovenska, musí byť podľa neho na takéto situácie pripravený. "Malo by to byť pre nás ponaučením," dodal Frešo, ktorý sa v pondelok obráti listom na kolegov v ostatných samosprávnych krajoch a v rámci možností ponúkne pomoc pri odstraňovaní následkov povodní.
Už v piatok (4.6.) ponúkla Stredná odborná škola polygrafická v Bratislave pomoc obyvateľom zaplavených oblastí vo forme ubytovania a stravovania a v prípade potreby sa pridajú aj ďalšie školy v pôsobnosti BSK.