Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

BSK podporuje športovanie mládeže

V piatok 6. júna 2008 sa uskutočnili Olympijsky festival detí a mládeže, ktorú organizovala Fakulta telovýchovy a športu UK v spolupráci s BSK pod záštitou Slovenského olympijského zväzu.

 
Do organizovaného podujatia, ktoré sa uskutočnilo v areáli FTVŠ, sa zapojilo 340 študentov, ktorí prejavili najväčší záujem o kolektívne hry ako minifutbal, streetball či plážový volejbal. Študenti si zmerali sily aj v atletických pretekoch, kde prvé miesta obsadili žiaci z Gymnázia Alberta Einsteina v Bratislave. Prvenstvá si odniesli študenti zo ZSŠ polygrafickej, Gymnázia Haanová a Obchodnej akadémie v Pezinku. Študenti využili i telocvičňu a fitnes centrum rozhýbať telo v bojových umeniach či aerobiku.
 
Olympijský festival detí a mládeže Slovenska (OFDMS)vyhlasuje Ministerstvo školstva SR, slovenský olympijsky výbor a Združenie miest a obcí Slovenska. Festival športu je určený pre deti a mládež od 5 do 18 rokov a chuť zapojiť sa do podujatia je zo strán škôl veľmi vysoká. V rámci OFDMS sa uskutočnia do konca roka 2008 ešte Olympijské festivaly na materských a základných školách, kde sa BSK tiež stal spoluorganizátorom sviežeho športového podujatia.
Do Olympijských hier sa zapojili tieto školy v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK:
OA Pezinok, GY Hubeného, ZSŠ polygrafická Račianska 190, SPŠE Zochova, SOU Sklenárova, GY Einsteinova, SOU Na pántoch , ŠKIŠ Kadnárova, SOU Svätoplukova, ZSŠD Sklenárova, OA Dudova, GY Haanova, PaSA Bullova 
 
Viac informácií:
Peter Šafář
referent pre oblasť detí a mládeže
tel.: 02/48264822