Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Budova Gymnázia na Grosslingovej ulici konečne do rekonštrukcie

Historická budova, v ktorej sídli Gymnázium Grosslingova a ktorá už niekoľko desiatok rokov chátra, sa dočká komplexnej rekonštrukcie. Financie na ňu schválili poslanci Bratislavského samosprávneho kraja a budú čerpané nielen z vlastných zdrojov kraja ale aj od Európskej investičnej banky.

 
Budovu „zdedil“ samosprávny kraj v zúfalom stave ale poslanci nezapochybovali o tom, že ide síce o nesmierne veľkú avšak potrebnú investíciu. Rekonštrukcia pritom naozaj nebude ľahká – len požiadavky pamiatkárov tvoria knihu o hrúbke takmer tri centimetre. Všímajú si každé okno, každý podhľad či výklenok. A o akých peniazoch vlastne hovoríme ? Z úveru od EIB to bude 138 mil. Sk a z vlastných prostriedkov ďalších 150 mil. Sk. A to určite nebude všetko. S rekonštrukciou by sa malo začať už v septembri t.r.
S ohľadom na komplexnosť obnovy školy i školského areálu, v záujme bezpečnosti ale aj čo najskoršieho ukončenia prác je však potrebné uvoľniť celý objekt školy a prerušiť v nej vyučovanie. Po dlhších peripetiách sme našli vhodné riešenie. To spĺňa základné podmienky, ktoré sme si pri hľadaní náhradných priestorov stanovili – aby to bolo v Bratislave a aby boli všetci študenti a pedagógovia na jednom mieste, aby sme nedelili ani ročníky, ani triedy, aby sme nemuseli nútiť študentov ani pedagógov cestovať v priebehu dňa po Bratislave. Takéto riešenie sme našli v objekte Spojenej školy na Račianskej ulici č. 78. To bude dočasne adresa gymnázia a miesto, kde budú študenti i pedagógovia môcť naďalej kontinuálne pôsobiť.
„Dnešní tretiaci či štvrtáci sa zrejme do tejto budovy už nestihnú vrátiť, ale tí mladší a samozrejme pedagógovia budú môcť porovnávať. Verím, že zmena bude pozitívna“, povedal v tejto súvislosti predseda BSK Vladimír Bajan.