Blindfriendly Štvrtok 12. 12. 2019 | Meniny má Otília Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Bunkre pri rieke Morava budú po revitalizácii slúžiť cykloturistom

 O využití siedmich vojenských bunkroch pre zatraktívnenie lokality popri Moravskej cyklotrase dnes rokoval minister obrany Ľubomír Galko s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavlom Frešom.

 
Hovorili aj o možnom prevode týchto historických stálych ťažkých a ľahkých opevnení, ktoré boli vybudované pozdĺž štátnych hraníc v rokoch 1938 až 1939.„Sedem vybraných bunkrov chceme cez eurofondy revitalizovať a zatraktívniť 52-km územie pre cyklistov popri rieke Morava,“ povedal župan Frešo. Ako ďalej uviedol, ide o projekt za 750 000 eur, z toho by BSK hradil päť percent. Podľa Freša sú v kraji tri veľké smery, kde sa dá robiť rodinná cykloturistika - po ľavej a pravej strane Dunaja a tretia by mala viesť popri rieke Morava. Galko pokladá nápad za veľmi dobré riešenie. „Zbaviť sa nepotrebného majetku a tým aj šetriť peniaze daňových poplatníkov s vedomím, že majetok bude využitý pre účely, ktoré podporujú šport a zdravý vývoj ľudí, je jednoznačne dobrá správa,“ uviedol.
 
Ďalším problémom, ktorý Frešo s ministrom riešil, bolo sprístupnenie pozemkov vojenského útvaru Záhorie pre cyklistov. Minister uviedol, že spraví všetko pre to, aby sa oba nápady splnili. „Už pred určitým časom sme deklarovali, že vydávanie povolení na vstup do vojenských obvodov pokladáme za šikanovanie ľudí,“ uviedol. Do vojenského útvaru Záhorie už bolo podľa Galka vydaných viac ako 14-tisíc povolení a minister je presvedčený, že tam môže vstúpiť ktokoľvek. „Ukazuje sa, že dobrá spolupráca medzi krajom a rezortom obrany je možná a budem veľmi rád, keď prví cyklisti vyjdú na svoju prvú cyklistickú dráhu vo vojenskom obvode Záhorie,“ doplnil Galko.