Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Byrokratické prekážky k obchvatu Bratislavy sme odstránili

Dopravná situácia v Bratislave a jej satelitoch sa stáva neprekonateľným problémom. Vyriešiť situáciu má za úlohu diaľnica D4 a úseky rýchlostnej cesty R7 Bratislava - Dunajská Streda.

 
"Bratislavská župa od nástupu vedenia v roku 2009 vytrvalo odstraňuje všetky byrokratické prekážky, ktoré by bránili výstavbe D4-ky alebo R7-čky. Sme k tomu zaviazaní aj uznesením nášho zastupiteľstva, ale hlavne sme to mali aj vo volebných programoch. Veríme, že Národná diaľničná spoločnosť spolu s ministerstvom dopravy dodrží všetky termíny, ktoré si predsavzali, aby sa našim obyvateľom nášho regiónu žilo jednoduchšie," vyjadril podporu výstavbe D4 a R7 predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Bratislavský samosprávny kraj dlhodobo upozorňuje na kritickú dopravnú situáciu najmä v smere z Dunajskej Stredy do Bratislavy. Aj keď je výstavba úsekov R7 v kompetencii Národnej diaľničnej spoločnosti a Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a nie Bratislavského samosprávneho kraja, župa podnikla všetky kroky k urýchlenému začatiu výstavby.
Bratislavský samosprávny kraj sa od začiatku aktívne zúčastňoval príprav tejto stavby a bol maximálne nápomocný pri získavaní všetkých potrebných súhlasných stanovísk pre získanie príslušných rozhodnutí.
"Aj vďaka tlaku a súčinnosti úradu Bratislavského samosprávneho kraja je príprava výstavby R7 a D4 na úrovni, na ktorej je dnes. Teda že prechádza z papierov do reálneho sveta," uzavrel predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.