Blindfriendly  16. 2. 2020 | Meniny má Ida Liana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Celoslovenskú súťaž v balení vyhrala študentka z Čiech

 V Dome kultúry Ružinov sa dnes konal 8.ročník celoštátnej súťaže v darčekovom balení s medzinárodnou účasťou na tému „Tešíme sa na hokej“. Absolútnou víťazkou celej súťaže sa stala študentka z Čiech Anna Kahánková.

 

Súťaž bola určená pre študentov, ktorí navštevujú študijné alebo učebné odbory zamerané na obchod a služby s nim spojené. Podujatie organizovala SOŠ obchodu a služieb S. Jurkoviča, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). Akcia je súčasťou aktivít BSK na podporu propagácie blížiacich sa MS v ľadovom hokeji.

Súťaže sa zúčastnilo spolu 17 škôl - 1 škola z Českej republiky (Frýdek-Místek), 16 škôl zo Slovenska, z toho 2 školy sú bratislavské. Študenti si mohli svoje praktické zručnosti vyskúšať a porovnať v troch disciplínach. Prvou bolo netradičné balenie fľaše, druhou darček kamarátovi/tke k narodeninám v istej finančnej hodnote a treťou aktuálnou témou boli práve blížiace sa majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji - Tešíme sa na hokej. „Každá disciplína má svoj časový limit, pričom sa hodnotí, či ho súťažiaci dodržal. Odborná porota posudzuje aj ďalších deväť kritérií. Hodnotí pevnosť, presnosť, napr. pri zalomení papiera, použité materiály, či sú trendové, a predovšetkým hodnotí nápad,“ priblížila riaditeľka SOŠ obchodu a služieb S. Jurkoviča Tatiana Mókosová. Odborná trojčlenná porota bola zložená z výtvarníčok a jednej podnikateľky z oblasti kreativity a dizajnerstva.

„Som veľmi hrdý, že Bratislavská župa má školu, ktorá vie zorganizovať medzinárodnú súťaž, ako predávať, predstavovať a aranžovať výrobky. Videli sme exponáty vo veľmi vysokej kvalite a nemám obavy, že by naši študenti neuspeli na trhu prace,“ povedal predseda Bratislavskej župy Pavol Frešo. Zároveň si myslí, že študenti môžu smelo konkurovať profesionálom. „Najviac ma zaujali exponáty, ktoré veľmi vtipne kombinovali tému majstrovstiev sveta napríklad s pitným režimom alebo vitamínmi. Tam bolo cítiť spojenie zdravého životného štýlu a športu,“ doplnil Frešo. Práce študentov si prišli pozrieť aj starosta Ružinova Dušan Pekár, asistent hokejovej reprezentácie SR Ľubomír Pokovič aj podpredsedníčka BSK Gabriella Németh.