Blindfriendly  8. 12. 2019 | Meniny má Marína Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Centrum pre rodiny v kríze pomáha už dva roky

 Sociálny program Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Centrum pre rodiny v kríze pomáha rodinám už dva roky. Od svojho vzniku - 1. januára 2009 pomohlo Centrum viac ako 350 rodinám.

 

Základným cieľom centra je poskytnúť komplexnú, administratívne nenáročnú a bezplatnú pomoc členom rodiny, ktorá sa ocitla v ťažkej životnej situácii. „Verím, že záchrana rodiny je ako záchrana života. Bratislavská župa pomáha svojim občanom prekonať ich krízu, o čom svedčí aj už druhý rok fungujúce Centrum pre rodiny. Počas tohto obdobia sme pomohli už viac ako 350 rodinám,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.

Centrum sprevádza rodinu od náhleho vzniku akútnej krízovej situácie až do vyriešenia a zaradenia späť do bežného života. Poskytuje komplexné sociálne a psychologické poradenstvo celej rodine respektíve tým členom, ktorí o pomoc prejavia záujem. Klienti centra majú možnosť využívať poradenské služby sociálnych pracovníkov, psychológov a terapeutov. Tieto služby ocenia najmä tí, ktorých situácia je komplikovaná a týka sa buď viacerých členov rodiny alebo viacerých problémov a nevedia inde nájsť potrebnú pomoc.

Služby Centra sú určené trom cieľovým skupinám:
- pre rodiny, kde rodič alebo dieťa je vo/po výkone trestu,
- pre rodiny s deťmi pred, počas alebo po rozvode a
- pre rodiny s deťmi s poruchami správania a s poruchami ADHD a ADD (t.j. deti hyperaktívne a deti s poruchami pozornosti, ktoré majú problémy v správaní, v škole, v nadväzovaní a udržiavaní vzťahov, ťažkosti so sebaovládaním, vlastnou agresivitou a často dôsledkami trpia aj celé rodiny).

Pre viac informácií kontaktujte:
PhDr. Katarínu Janíkovú, koordinátorku Centra pre rodiny v kríze
mobil: 0911 523 026 (telefón je k dispozícii v pracovné dni v čase 8:00-16:00 hod.)
e-mailová adresa: centrumprerodiny@region-bsk.sk