Blindfriendly Piatok 24. 1. 2020 | Meniny má Timotej Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Centrum pre rodiny v kríze pomáha už štyri roky

Sociálny program Bratislavskej župy Centrum pre rodiny v kríze funguje už štyri roky. Počas tohto obdobia pomohlo už takmer 600 rodinám.

 

Základným cieľom je poskytnúť komplexnú, administratívne nenáročnú a bezplatnú pomoc členom rodiny, ktorá sa ocitla v ťažkej životnej situácii. Klientom pomáha prostredníctvom telefonátov, listov, e-mailov či osobných stretnutí, ktoré realizujú najmä odborní poradcovia, psychológovia a terapeuti.

 „Aj prostredníctvom Centra pre rodiny v kríze pomáhame riešiť ľuďom ich ťažké životné situácie. Centrum pomohlo už takmer 600 ľuďom, čo je dôkazom toho, že obyvatelia župy majú záujem riešiť svoje problémy s profesionálmi,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.

 Centrum sprevádza rodinu od náhleho vzniku akútnej krízovej situácie až do vyriešenia a zaradenia späť do bežného života. Služby centra sú určené pre tri cieľové skupiny. Pre rodiny, v ktorých rodič alebo dieťa je vo alebo po výkone trestu, pre rodiny s deťmi pred, počas alebo po rozvode a pre rodiny s deťmi s poruchami správania sa.

 Občianske združenie Asociácia supervízorov a sociálnych poradcov pracovalo s cieľovou skupinou, v ktorej rodič/dieťa je pred/vo/po výkone trestu. Občianske združenie vykonáva terénnu sociálnu prácu, komunikuje s ľuďmi vo výkone trestu a po výkone trestu odňatia slobody, pričom súčasne pracuje aj s rodinnými príslušníkmi.

 Občianske združenie Pomoc ohrozeným deťom pracovalo s cieľovou skupinou rodina s deťmi pred rozvodom, počas rozvodu a po rozvode. Občianske združenie pomáha zvládať rodičom aj deťom náročné obdobie, riešiť vzniknuté problémy, so vzájomnou komunikáciou, rodičom pomáha dohodnúť sa v starostlivosti o deti, poskytuje administratívnu a sociálno – právnu pomoc.

 Občianske združenie Detský fond Slovenskej republiky pracovalo s cieľovou skupinou rodina s deťmi s poruchami správania a s poruchami ADHD a ADD. Občianske združenie vedie pravidelné detské skupiny, rodičovské skupiny, organizuje spoločné pobyty pre rodiny s deťmi a poskytuje individuálne poradenstvo pre rodičov, deti a celé rodiny.