Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Cestovný ruch je bránou k lepšiemu životu v kraji

 Na Úrade Bratislavského samosprávneho kraja sa dnes koná seminár venovaný modelovaniu úspešnej destinácie cestovného ruchu. Jesennú sériu odborných seminárov o destinačnom manažmente v jednotlivých samosprávnych krajoch organizuje Slovenská agentúra pre cestovný ruch v spolupráci s BSK.

 
„Iba kultivovaná a kultúrna krajina umožní návštevníkom silné zážitky. Všadeprítomné billboardy a chaotický urbanizmus nás oberajú o hostí a príjmy z cestovného ruchu. Je pred nami ešte veľa práce v kultivácii našej krajiny. A tu sa stretáva verejný a súkromný sektor. Štát a samospráva sa starajú o krajinu, súkromníci o biznis. Ak to funguje, výsledkom je rast životnej úrovne. Cestovný ruch je biznis ako každý iný a jeho význam obrovsky narastá. Do národného dôchodku prináša množstvo peňazí a jeho rozvoj znamená nárast pracovných miest,“ povedal podpredseda BSK a predseda Krajskej organizácie cestovného ruchu Ivo Nesrovnal, ktorý dnes seminár otvoril.
 
Na Úrade BSK je dnes druhý zo série seminárov o destinačnom manažmente. Semináre reagujú na nový zákon 91/2010 o podpore cestovného ruchu, ktorý spustil vznik oblastných a krajských organizácií cestovného ruchu. Dnešným hlavným prednášajúcim je Peter Dorčák a nosnou témou je „Cesta k úspešnej destinácii cestovného ruchu“ – teda ako z Bratislavského kraja urobiť miesto zaujímavé pre turistov.