Blindfriendly Piatok 22. 11. 2019 | Meniny má Cecília Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Cestu vo Vinosadoch sprejazdnia do konca novembra

 Frekventovaná cesta II/502 v intraviláne obce Vinosady by mala byť sprejazdnená do konca novembra. „Doteraz nenastali žiadne technické komplikácie, ktoré by obmedzovali priebeh výstavby,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo. Zároveň doplnil, že je to náročná a nákladná rekonštrukcia, ale nevyhnutná pre bezpečnosť cestnej premávky. Vodiči môžu zatiaľ využívať obchádzku cez Šenkvice.

 
Kraj začal komunikáciu rekonštruovať v auguste. Bolo nutné vykopať 3-4 metre zeminy, aby sa opravil stav vozovky, lebo podložie nebolo nijako spevnené. Urobili sa prekládky inžinierskych sieti, navŕtali sa mikropilóty, vyčistili sa priepusty, urobili sa betónové základy, na ne sa namontovali gabiónové múry. V súčasnosti prebieha pokládka asfaltových vrstiev v spodnej časti úseku. V hornej časti úseku sa dokončuje záverečná fáza, prebieha betonáž, robí sa príprava na chodníky, následne pribudnú aj bezpečnostné prvky.
 
Rekonštruuje sa takmer 500 metrov dlhý úsek cesty, ktorá bola postavená na násype vo výške cca 5 metrov, a po ktorej pôvodne jazdili konské povozy. Postupne v priebehu posledných sto rokov sa nesystémovo, improvizovane a bez projektu rozširovala tak, ako to vyžadovala narastajúca doprava. V dôsledku jazdenia ťažkej nákladnej dopravy ale aj v dôsledku počasia a nevyhovujúceho stavu podložia to cesta nevydržala, vytvárali sa trhliny a násyp sa začal zosúvať. V trhlinách na vozovke ako aj na krajnici vznikli hlboké kaverny, v miestach prevyšovala ich hĺbka 150 cm.
 
BSK má vo vlastníctve 511,68 km ciest (178,94 km ciest II. triedy a 332,74 km ciest III. triedy) a 130 mostov. Ich údržbu zabezpečuje správcovská spoločnosť Regionálne cesty Bratislava, a.s. (RCB).