Blindfriendly Pondelok 17. 6. 2019 | Meniny má Adolf Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Cez Bratislavu bežalo takmer 8700 bežcov, víťazmi maratónu sú Keňania

 Každoročne na jar žije Bratislava bežeckými maratónmi a ani tento rok to nebolo inak. Počas víkendu sa konal v hlavnom meste už 9. ročník Bratislavského mestského maratónu, ktorého sa zúčastnil rekordný počet bežcov - 8697 ľudí. Súťažili v siedmich disciplínach, najdlhšia trať mala 42 kilometrov. Akciu už tradične podporil aj Bratislavský kraj.

 

Obdivuhodné výkony bežcov ocenil aj predseda BSK Pavol Frešo, ktorý ich prišiel podporiť aj s rodinou. „Bratislavský kraj podporuje všetko čo ľudí vyberá z obývačiek a vedie k aktívnemu životu a toto je už jedna tradičná značka behu,“ povedal župan, ktorý výstrelom odštartoval desaťkilometrový beh. Zároveň dodal, že takéto akcie napomáhajú zdravej súťaživosti a tým, ktorí sa postavia na štart, ponúkajú skvelý pocit z prekonania samého seba.

Medzinárodný maratón na trati dlhej 42 kilometrov vyhrali traja Keňania. Na prvom mieste skončil Joel Mwangi s časom 2:18, na druhom Isaac Chesiny s časom 2:27 a na treťom mieste Richard Chepkwony s časom 2:28. V ženskej kategórii zabehla trať najrýchlejšie Keňanka Alice J. Kiborová s časom 2:42, na druhom mieste skončila Maďarka Tunde Szabóová s časom 2:44 a na treťom mieste Chorvátka Marija Vrajicová s časom 2:57. Súčasťou maratónu boli aj majstrovstvá Slovenska v polmaratóne. V mužskej kategórii vyhrali tiež traja Keňania, v ženskej kategórii boli úspešné dve Maďarky (1. a 3. miesto) a jedna Keňanka (2.miesto).

Organizátori tento rok pripravili program aj pre tých menej súťaživých. Mohli sa zúčastniť bežeckého tréningu - History Run, ktorý viedol päťkilometrovou traťou okolo najvýznamnejších historických pamiatok Bratislavy spojený s krátkym výkladom. Na akcii nechýbali sprievodné podujatia a hudobné vystúpenia, medzi inými aj koncert úspešnej slovenskej skupiny HEX.