Blindfriendly Pondelok 18. 11. 2019 | Meniny má Eugen Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Cez víkend bude možné vidieť zvnútra bežne neprístupné pamiatky

 Počas Dní európskeho kultúrneho dedičstva, ktoré potrvajú od piatka do nedele, bude možné v Bratislave nazrieť do viacerých pamiatok. Aj do takých, ktoré verejnosti bežne prístupné nie sú. Záujemcovia si môžu pozrieť aj zrekonštruovanú budovu gymnázia Grösslingova, ktorú postavili v rokoch 1906 až 1908 pre potreby Kráľovského katolíckeho gymnázia. Patrí k popredným secesným stavbám na Slovensku.

 
„Obyvatelia Bratislavskej župy, ale aj jej návštevníci budú mať cez víkend možnosť nazrieť na vzácne miesta. Je potrebné, aby si ľudia uvedomovali hodnotu kultúrneho dedičstva, aby si chránili históriu a pamiatky zachovali aj pre budúce generácie,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.

Dni európskeho kultúrneho dedičstva (DEKD) sú celoeurópskym podujatím, ktoré sa snaží poukázať na hodnoty kultúrneho dedičstva v 50 účastníckych štátoch. Cieľom akcie je prehĺbiť záujem verejnosti o ochranu pamiatok. Podrobný program podujatia, ktorého spoluorganizátorom je aj Bratislavský samosprávny kraj, možno nájsť na web stránke ww.dekd.sk.