Blindfriendly  8. 12. 2019 | Meniny má Marína Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Cez víkend víno, hudba aj vlaky

Posledný júlový víkend v Bratislavskom kraji ponúkne obyvateľom a návštevníkom kraja bohaté možnosti zábavy. Či už na hodoch, jarmokoch, koncertoch alebo v Stupave na závere cyklo pretekov Župný pohár.

 
„Najbližší týždeň bude najveselšie asi v Senci. Dnes sa na južnej strane Slnečných jazier začal Senecký vínny festival, na ktorom budú slovenské, české, ale aj maďarské vína. A ten, kto víno nepije, môže sa zapojiť do sprievodných programov. Napríklad do prezentácie ľudovo-umeleckých remesiel,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Festival Viva Musica! dnes pokračuje ďalším koncertom. V bratislavskom Nu Spirite sa predstaví projekt The Future Symphony Orchestra, ktorý v sebe spája klasickú hudbu a najmodernejšiu digitálnu techniku. Autorom projektu je Miki Skuta, ktorý patrí k špičkovým slovenským hudobníkom.
Finále cyklistického Župného pohára bude v sobotu v Stupave. Štart prvých cyklistov, ktorí plánujú zdolať 105 kilometrovú trasu, bude ráno o 9:00. V sobotu podvečer budú v stupavskom Zámockom parku vyhlásení aj víťazi série Župný pohár 2015. V nedeľu sa na štartovaciu dráhu postavia bežci a na programe sú aj juniorské preteky na bicykloch.
Stupava však tento víkend ponúkne zaujímavý program nielen cyklistom. Svätojakubský jarmok sa začne v sobotu ráno o 7:00 v areáli pri Kultúrnom dome.
Jarmočná atmosféra sa bude dať tento víkend zažiť aj v Šenkviciach. Šenkvické hody od dnešného podvečera až do pondelkového večera budú atraktívne pre domácich aj pre návštevníkov. Koncerty, diskotéka, ohňostroj ale aj výstava v Obecnom múzeu, ktorá všetkým ukáže, ako vyzerá pravá Šenkvická svadba.
Bratislavský samosprávny kraj bude vďaka svojej krajskej organizácii cestovného ruchu Bratislava region tourism aj za hranicami regiónu. Zajtra ráno o pol ôsmej vyráža z Bratislavy do Brezovej pod Bradlom historický vlak s heslom S motorákom za Štefánikom. Vo vlaku sú pre cestujúcich pripravené kvízy, súťaže ale aj kultúrny program.