Blindfriendly Pondelok 14. 10. 2019 | Meniny má Boris Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Cyklisti na pomoc chorým deťom vyzbierali vyše 7-tisíc eur

Cyklisti na pomoc chorým deťom vyzbierali vyše 7-tisíc eur.

 
„Akcia v sebe skĺbila dve dôležité veci, ktoré sú pre nás prioritou. Tou prvou je propagácia pohybu nielen na bicykli, kedy hlavne mladým ľuďom dávame príklad, aby opustili svoje počítače, svoje izby, svoje obľúbené miesta v reštauráciách a baroch a vyšli si za aktívnym pohybom. Tou druhou je hlboký ľudský rozmer, keďže výťažok z tejto akcie ide na onkologicky choré deti,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
Tohtoročná cyklotúra odštartovala v Zlíne. Cyklisti pokračovali do Kunovíc, Drietomej a absolvovali výstup na Kremenec. Prešli Stakčín, Košice a Prešov, odkiaľ sa presunuli do Vysokých Tatier. Pokračovali do Terchovej a Trenčína a počas deviatich etáp cyklisti prekonali 940 kilometrov a prešli cez 224 miest a obcí. „Tento rok sa pridalo veľa obcí, čo nás milo prekvapilo. Niektoré sa zapojili dobrovoľne samy. Je vidno, že ľudia na Slovensku chcú pomáhať,“ povedal Miroslav Bílik, predseda OZ Deťom pre život, ktoré je hlavným organizátorom podujatia. Od 6. júna, kedy cyklojazda odštartovala, sa v pelotóne vystriedalo 400 cyklistov. Do Bratislavy sa včera podvečer vrátili šesťdesiati. Medzi cyklistami boli aj bratia Hochschornerovci, Ivan Tuli Vojtek, dráhový cyklista Jozef Žabka či tanečník Jaro Bekr.
Na bicykli deťom je charitatívny projekt, ktorého cieľom je ukázať ľuďom, že bojovať s rakovinou sa oplatí. Prostredníctvom cyklotúry sa môže verejnosť symbolicky zapojiť do boja proti predsudkom, že rakovina je smrteľná choroba. Medzinárodná cyklotúra sa každoročne koná z iniciatívy OZ Deťom pre život. Cieľom organizácie je pomôcť deťom a ich rodičom prekonať fyzické a psychické následky rôznych onkologických ochorení.
 Viac informácií aj na web stránke www.nabicyklidetom.sk.