Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Cyklistická sezóna vyvrcholí maratónom Kellys Green Bike Tour 2011

 Už čoskoro vyvrcholí v Bratislave tohtoročná cyklistická sezóna. V sobotu 20. augusta sa cyklisti z celého Slovenska stretnú na Partizánskej lúke, aby potrápili svoje telo i ducha po malebných zákutiach Malých Karpát v rámci 4. ročníka Kellys Green Bike Tour 2011. Maratón je taktiež posledný zo série štyroch pretekov, ktorý je zaradený do súťaže Župný pohár “Na bicykli deťom“.

 
Na záver práve tohto podujatia je pripravená tombola plná zaujímavých športových cien, ale aj zlosovanie o osobný automobil. To môže vyhrať každý pretekár, ktorý v rámci Župného pohára absolvoval minimálne tri preteky. Časť výťažku z akcie bude venovaná najmenším, ale najstatočnejším bojovníkom - na pomoc onkologicky chorým deťom.
 
„Podujatie je nesmierne cenné aj preto, lebo časť výťažku bude venovaná onkologicky chorým deťom. Akciou zároveň podporujeme športové aktivity a cykloturistiku v našom kraji, ktoré patria medzi priority Bratislavskej župy,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo, ktorý prevzal záštitu nad celou sériou pretekov. Počas cyklomaratónu sú pripravené dve trate - pre tých odvážnejších 75 km trať so štartom o 10:00 a krátka 34 km trať so štartom o 10:30. Na účastníkov tak čakajú lesné chodníčky, príjemno-nepríjemné stúpania a klesania, potoky či lúky. „Minulý rok sme mali vyše 800 účastníkov. Tento rok by sme chceli prekonať tisícku. Verím, že keď nám bude počasie priať, podarí sa nám to,“  povedal organizátor maratónu Miroslav Bílik.
 
Samozrejme, ani tento rok nezabudli organizátori na najmenších športovcov. Detský cyklomaratónik povedie po okruhu v areáli pretekov na Partizánskej lúke. Okrem športovania sa môžu návštevníci opäť tešiť aj na bohatý kultúrno-zábavný program. Deti si prídu na svoje v hracom detskom mestečku, kde na nich čaká šmykľavka, trampolína a zaujímavý animačný program. Pre účastníkov preteku je pripravené čistenie, či preventívna údržba bicyklov, bohatý štartovný balíček a v cieli občerstvenie. Akciu podporia aj viacerí populárni herci, speváci či športovci. Viac informácií aj na web stránke www.nabicyklidetom.sk.
 
V rámci Župného pohára "Na bicykli deťom" sa tiež konal v apríli Kaktus Svätojurský MTB maratón, v máji Račianska časovka a v júni trojdňový festival horskej cyklistiky BIKE JAM Kuchyňa. Vyvrcholením je sobotný Kellys Green bike Tour 2011.