Blindfriendly  8. 12. 2019 | Meniny má Marína Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Ďalší víkend v kraji plný kultúry

Víkend v bratislavskom regióne odštartujú dnes večer Fragile s legendárnymi hitmi skupiny Queen v rámci Viva Musica! festivalu, do sobotného večera pokračuje aj hudobno-športový festival Pome Rudava a pokojnejšiu atmosféru môžu nájsť návštevníci v Budmericiach na festivale divadiel Kasiopeafest.

 
„Víkend v našom regióne bude opäť bohatý na kultúru. Skvelé kapely na Rudava Feste, divadelníci z celého Slovenska v Budmericiach a swingová tančiareň v Petržalke na Petržalských marhuľových slávnostiach,“ zhodnotil víkend predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Už od štvrtka je rekreačno-športový areál na Rudave plný zábavychtivých návštevníkov na Rudava Feste. Okrem hudby a bohatého sprievodného programu je tu pripravené aj množstvo športových atrakcií a súťaží o zaujímavé ceny. Ambasádormi športových aktivít sú Dominika Cibulková, Peter Sagan a Marek Hamšík. Každý z nich venoval výhercom jedinečné ceny.
V piatok sa v bratislavskej Aegon Aréne v rámci Viva Musica! Festivalu predstaví vypredanému hľadisku vokálna skupina Fragile, ktorá zaspieva najväčšie hity britskej skupiny Queen.
Petržalčania môžu sobotu stráviť aj na Námestí republiky, kde sa o 14:00 začínajú Petržalské marhuľové slávnosti. Je to prvý ročník podujatia, ktorým chcú organizátori nadviazať na dávnu tradíciu pestovania marhúľ v Petržalke. Dnes na mieste marhuľových sadov stoja paneláky, ktorých obyvatelia si môžu zajtra popoludní pochutnať na marhuľových džemoch, sirupoch, zmrzline ale aj na koláčoch. Večer na slávnostiach spríjemní aj kapela Lojzo.
Centrom divadelníkov budú tento víkend Budmerice. Dnes sa tam začína celoslovenský divadelný festival Kasiopeafest. Divadelní nadšenci strávia víkend v areáli kaštieľa v Budmericiach, kde sa predstaví 15 divadelných súborov z celého Slovenska. Pripravený je aj koncert Vrbovských víťazov a kapely Karpatské chrbáty.