Blindfriendly Piatok 19. 7. 2019 | Meniny má Dušana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Deň otvorených pivníc už od zajtra

Už zajtra sa začne jubilejný pätnásty ročník podujatia Deň otvorených pivníc. Viac ako 120 vínnych pivníc na trase Bratislava – Trnava bude vítať návštevníkov až do sobotného večera.

 
„Malokarpatský región je svojimi vinicami a vínami známy už po celom svete. Svedčia o tom aj mnohé ocenenia našich vinárov. Návštevníci Bratislavského regiónu majú jedinečnú možnosť stretnúť sa s našimi najlepšími vinármi a ochutnať ich tohtoročné mladé vína,“ pozýva na Deň otvorených pivníc predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Jubilejný 15. ročník Dňa otvorených pivníc sa začne v piatok 14. novembra, kedy o 14:00 otvorí svoje brány návštevníkom vyše 120 vínnych pivníc malokarpatského regiónu. Na trase z Bratislavy do Trnavy je pripravených presne 164 vinárov, ktorí budú ponúkať aj tohtoročné mladé vína.
Okrem litrov kvalitných vín, ktorými je malokarpatský región preslávený, sa môžu návštevníci v oba dni tešiť aj na gastronomické zážitky. Jahňacie ragú, pečené holuby či bryndzové halušky. V troch pivniciach budú variť aj známi šéfkuchári.
Deň otvorených pivníc 2014 však nie je len o víne a dobrom jedle. Pripravený je aj bohatý kultúrny program s množstvom sprievodných akcií. Súčasťou vinárstiev a pivníc sú aj menšie galérie, kde budú prezentované diela miestnych umelcov a v niekoľkých čaká na návštevníkov aj hudobný sprievod ľudovej hudby.
Podujatie Deň otvorených pivníc 2014 organizuje Združenie Malokarpatská vínna cesta a je súčasťou Župnej jesene.