Blindfriendly  16. 2. 2020 | Meniny má Ida Liana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Deň župných škôl v Avione predstavuje stredné školy

 Piatok patrí v nákupnom centre všetkým deviatakom a ich rodičom, ktorí sa dozvedajú viac informácií o župných stredných školách. Na Dni župných škôl v Avione sa bol pozrieť aj predseda Slovenskej akadémie vied prof. RNDr. Pavol Šajgalík, Dr.Sc.

 
„Toto je jediné podujatie, mimochodom pokiaľ viem tak aj na celom Slovensku, kedy je na jednom mieste, ktoré je verejnosti veľmi dobre dostupné, predstavíte skoro všetky župné školy a každá má šancu sa odprezentovať tisícom a desaťtisícom ľudí. Keďže to podujatie je známe, tak sem chodia rodičia s deťmi a môžu si porovnať tú či onú priemyslovku s tým či oným gymnáziom,“ objasnil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
 
„Práve táto akcia je veľmi dôležitá, aby si mladí ľudia našli tú správnu školu. A keď si nájdu tú správnu školu, určite tí, ktorí majú v sebe ten potenciál by sa mohli vydať aj na tú vedeckú dráhu, ktorá ako vždy hovorím, je veľmi zaujímavá a interesantná a každému mladému človeku, ktorý to v sebe cíti to vrelo odporúčam,“ vyjadril sa na Dni župných škôl novo vymenovaný predseda Slovenskej akadémie Vied profesor Pavol Šajgalík.
 
Deň župných škôl v Avione organizuje Bratislavský samosprávny kraj už po štvrtý krát. V priestoroch bratislavského nákupného centra Avion sa predstavuje takmer päťdesiatka stredných škôl, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja. Tie majú svoje prezentačné stánky a mnohé sa predstavujú aj na pódiu.
 
Deň župných škôl v Avione trvá dnes až do 18:00.