Blindfriendly  16. 2. 2020 | Meniny má Ida Liana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Deň župných škôl v Avione už tento piatok

Bratislavský samosprávny kraj už po štvrtýkrát pomôže deviatakom a ich rodičom s výberom strednej školy počas piatkového Dňa župných škôl v Avione.

 
„Výber strednej školy je prvým veľkým rozhodnutím mladých ľudí v ich živote, preto sa im bratislavský kraj snaží uľahčiť rozhodnutie jednodňovou akciou, kde si môžu prezrieť a zoznámiť sa s takmer päťdesiatkou stredných škôl v kraji s rôznym zameraním. Či už to je konzervatórium, gymnázium alebo stredné odborné školy od chemickej až po vinársko-ovocinársku,“ objasnil zmysel akcie predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
 
V priestoroch bratislavského nákupného centra Avion sa tento piatok, teda 23. januára, uskutoční už štvrtý ročník podujatia Deň župných škôl. Od 9:00 do 18:00 sa bude v priestoroch nákupného centra prezentovať dovedna 47 stredných škôl v stánkoch alebo aj priamo na pódiu. V priebehu dňa sa na výstave vystriedajú viaceré základné školy so svojimi deviatakmi, ktorí tak budú mať možnosť priamo sa zoznámiť so študentmi či vyučujúcimi z rôznych stredných škôl.
 
Okrem priamej prezentácie odborov v stánkoch sa jednotlivé školy budú prezentovať aj na pódiu. Napríklad Stredná odborná škola záhradnícka z Malinova predstaví floristickú show, SOŠ masmediálnych a informačných štúdií predvedie živé televízne vysielanie aj s príspevkami a  SUŠ scénického výtvarníctva pripravuje autorskú módnu prehliadku.
 
Deň župných škôl v Avione organizuje Bratislavský samosprávny kraj.