Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Desiatky stredných škôl sa snažia získať do svojich lavíc čo najviac nových študentov

Stovky žiakov stredných škôl dnes prezentujú svoju školu a zručnosti verejnosti. Získať chcú čo najviac budúcich študentov pre svoje školy. Podujatie Deň župných škôl v Avione 2016 sa koná dnes od deviatej hodiny v priestoroch nákupného centra Avion.

 
Každá škola, ktorá tu má dnes zastúpenie má svoj vlastný stánok . Mladí ľudia, ktorí končia základnú školu sem môžu prísť, môžu sa rozprávať s učiteľmi, so študentmi, ktorí tam študujú, pozrú si celý ten prehľad čo sa tam učí, akým spôsobom a akým spôsobom by sa mohli do budúcna zamestnať. Je to veľmi dôležité, pretože ak si človek zle vyberie školu a budúce zamestnanie, tak asi nebude kvalitne pracovať ako by mohol a čo je dôležité nebude v takej práci šťastný. To že táto prezentácia tu je, dáva tú možnosť výberu je veľmi dôležitá a veľmi radi to pre nich robíme“, povedal Valerián Potičný, riaditeľ BSK.
 
Podujatie Deň župných škôl v Avione 2016 zorganizoval Bratislavský samosprávny kraj po piaty raz. Počas dnešného dňa sa na ňom predstavuje 48 odborných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK a to v prezentačných stánkoch, ale i na pódiu. Hlavným cieľom je ukázať svoje remeslo, zručnosti a odprezentovať tak svoju školu.
 
„Záujem žiakov je vyšší ako v predchádzajúcich rokoch. Minulé roky navštívilo podujatie okolo 40-50 základných škôl z celého regiónu. Táto akcia sa prejavila vo zvýšení záujmu o štúdium respektíve o väčšie množstvo podávaných prihlášok“, dodal Roman Csabay, riaditeľ Odboru školstva, mládeže a športu BSK.
 
Prezentačné podujatie Deň župných škôl v Avione 2016 bude trvať do 18.00 hodiny.