Blindfriendly Štvrtok 12. 12. 2019 | Meniny má Otília Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Diskusia s europoslancami má zvýšiť povedomie o Európskej únií

Zvýšiť povedomie o Európskej únii ako aj volebnú účasť v májových voľbách má diskusia s poslancami Európskeho parlamentu, ktorá sa bude konať v pondelok 17. marca od 10:00 v Divadle Aréna v Bratislave. Podujatia organizuje Bratislavský kraj v spolupráci s Informačnou kanceláriou Európskeho parlamentu na Slovensku v rámci informačnej kampane k eurovoľbám. Zúčastní sa ho približne 300 študentov stredných škôl v pôsobnosti župy.

 
Podujatie je určené študentom posledných ročníkov stredných škôl BSK, ktorí už budú oprávnení zúčastniť sa májových volieb. „Pri posledných voľbách do Európskeho parlamentu bola volebná účasť na Slovensku veľmi nízka. Podujatím chceme prispieť k zvyšovaniu povedomia o fungovaní Európskeho parlamentu ako aj zvýšiť volebnú účasť, a to predovšetkým medzi mladými ľuďmi,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo. Ako ďalej uviedol, svojou účasťou na voľbách do Európskeho parlamentu, ktorý je jediným orgánom EÚ volený občanmi, majú možnosť priamo ovplyvniť budúce smerovanie Európskej únie a jej dosah na ich každodenný život. Eurovoľby sa konajú v sobotu 24. mája.
 
V prvom diskusnom bloku o 10:00 priblížia podpredseda EK a komisár pre inštitucionálne vzťahy a administratívu Maroš Šefčovič a župan Pavol Frešo dôvody, prečo je potrebné, aby sa mladí ľudia zúčastnili volieb do EP. Tiež to, aký dopad má Európska únia a jej legislatíva na miestnu a regionálnu úroveň. Europoslanci Eduard Kukan, Monika Flašíková-Beňová, Katarína Neveďalová a Miroslav Mikolášik priblížia študentom fungovanie Európskeho parlamentu a aktuálne témy, ktorými sa zaoberá. Diskutovať sa bude aj o programe Erazmus+ a o možnostiach štúdia v zahraničí, resp. odborných zahraničných stážach, ktoré tento program zastrešuje.