Blindfriendly Štvrtok 5. 12. 2019 | Meniny má Oto Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Do organizácie Bratislavského bálu sa po prvý krát zapojila župa

 Už po desiaty krát sa konal Bratislavský bál, ktorý je tradičným vyvrcholením plesovej sezóny na Slovensku. Po prvý raz sa do jeho organizácie zapojila aj Bratislavská župa.

 

Ani tento rok nechýbalo prijímanie absolventov tanečných škôl do spoločnosti a podobe Tanca novicov. Tradíciou Bratislavského bálu je udeľovanie prestížnej Ceny Júliusa Satinského - Bratislavská čučoriedka. Porota ich udelila Vladimírovi Michalovi, zakladateľovi a majiteľovi kníhkupectva Artfora a herečke Emílii Vášáryovej. Michala ocenili v kategórii Idea – počin za dvadsať rokov rozvíjania kníhkupectva v meste a Vášáryovú v kategórii Osobnosť za prínos do kultúrneho života Bratislavy.

Jubilejný bál sa vďaka Bratislavskému samosprávnemu kraju rozšíril o novinky. Prvýkrát sa do príprav zapojilo osem stredných škôl z Bratislavského kraja. Sláčikové kvarteto Bratislavského konzervatória vítalo prichádzajúcich hostí. Na kvetinovej výzdobe sa podieľali študenti Strednej odbornej školy záhradníckej v Malinove. Elektrotechnici zo školy na Hálovej a strojári zo školy na Fajnorovom nábreží spolupracovali pri realizácii technického riešenia interiérov. Študenti z modranskej Strednej odbornej školy vinársko-ovocinárskej asistovali pri ochutnávke vína. Bálové delikatesy organizátori obohatili o pravé bratislavské rožteky a špeciálne miňonky, ktoré upiekli Stredné odborné školy na Farského ulici a na Pántoch. Celkovo sa na príprave a realizácii bálu podieľalo asi 100 študentov so svojimi pedagógmi.

Na Bratislavskom bále do tanca aj na počúvanie hral Big Band Gustáva Broma pod vedením Vlada Valoviča, Cappella Istropolitana, hudobníci Gypsymusic Alexandra Daška, ABBA a ďalší. Hviezdou bálovej noci bolo vystúpenie českej speváčky Lucie Bílej. O koncertnú atmosféru sa starali legendy československej populárnej hudby Miroslav Žbirka a Pavol Hammel. Predstavili sa aj mladí interpreti Martin Chodúr, Anita Soul, Mária Čírová a Martin Valihora band.

Reprezentačný bál mesta Bratislavy a Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) je ako jeden z mála plesov otvorený pre verejnosť. Jeho ústrednou myšlienkou je uctievanie tradičných hodnôt, lokálpatriotizmu a spolupatričnosti.