Blindfriendly Utorok 17. 9. 2019 | Meniny má Olympia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Dobrovoľníci, ktorí pomáhali pri povodniach, dnes dostali čestné uznania

 Bratislavský župan Pavol Frešo dnes na začiatku rokovania Zastupiteľstva Bratislavského samosprávneho kraja vyjadril vďaku tým, ktorí nezištne pomohli odstraňovať následky povodní.

 
„Nesmierne si vážim pomoc každého jedného dobrovoľníka, ktorý prišiel a podal pomocnú ruku tým, ktorých povodne zasiahli. Povodne sa netýkali priamo nich ani ich blízkych a predsa sa vo svojom voľnom čase rozhodli prísť do Devína a pomôcť. Za to im patrí veľká vďaka,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
 
Čestné uznania dnes bratislavský župan odovzdal zástupcom organizácií Slovenský červený kríž, územný spolok Bratislava – mesto, Člověk v tísni – pobočka Slovensko, ADRA – Adventistická agentúra pre pomoc a rozvoj, o.z., RISC – Prijímacie, informačné a podporné stredisko mimovládnych organizácií, Človek v ohrození, o.z., Asociácia samaritánov Slovenskej republiky a Slovenská katolícka charita. Čestné uznanie si prevzali aj dobrovoľné hasičské zbory zo Stupavy, Plaveckého Podhradia, Plaveckého Mikuláša a Rohožníka.
 
Začiatkom júna zasiahli Bratislavský kraj povodne. Vyliala sa rieka Morava aj Dunaj. V druhý júnový víkend pomáhalo pri odstraňovaní následkov povodní takmer dvesto dobrovoľníkov. Čistili cesty a obyvateľom Devína pomáhali odpratávať bahno z dvorov, záhrad aj z domov. Pri akcii pomáhalo aj vyše tridsať dobrovoľných hasičov zo Stupavy, Plaveckého Podhradia, Plaveckého Mikuláša, zo Sološnice a Rohožníka.
 
Dobrovoľnícku pomoc inicioval Bratislavský kraj, spolupracoval pri tom s dopravcom Slovak Lines, ktorý zabezpečil dopravu pre dobrovoľníkov, a s RISC (prijímacie, informačné a podporné centrum mimovládnych organizácií). RISC združuje deväť neziskoviek - Človek v ohrození, Člověk v tísni, Slovenský červený kríž, Slovenská katolícka charita, Gréckokatolícka charita, Evanjelická diakonia ECAV na Slovensku, Asociácia samaritánov Slovenskej republiky, ADRA Slovensko a Tím krízovej intervencie Modrý anjel.
 
Bratislavský kraj pre dobrovoľníkov zabezpečil dopravu, pitný režim aj stravu, nápomocné boli aj školy v pôsobnosti BSK. Guláš a kapustnicu uvarili žiaci SOŠ hotelových služieb a obchodu Na pántoch, SOŠ Farského a Hotelová akadémia Mikovíniho.