Blindfriendly Pondelok 27. 5. 2019 | Meniny má Iveta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Domáce zápasy Slovana v Európskej lige uvidia aj školáci

Futbalistov ŠK Slovana Bratislava dnes čaká na Pasienkoch súboj Európskej ligy proti SSC Neapol, za ktorý sa na trávniku predvedie aj kapitán tímu Marek Hamšík. Zápas uvidí aj päťdesiat žiakov zo základnej školy Amosa Komenského na Hubeného ulici a Strednej vinársko-ovocinárskej školy v Modre. Je to vďaka projektu „Zaži európsku ligu so Slovanom“, ktorý pripravili Bratislavský kraj v spolupráci s ŠK Slovan.

 
Na domácej pôde odohrajú belasí ešte dva zápasy európskej ligy proti Sparte Praha a BSC Young Boys, ktoré uvidí ďalších 100 žiakov a študentov. „Svetové futbalové hviezdy nebehajú po našich trávnikoch až tak často. Verím, že to pre školákov bude zážitok a aj vďaka ich povzbudzovaniu uhrá bratislavský klub dobrý výsledok,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
 
Pre školy bude vyhradený špeciálny sektor D6, kde budú mať deky, podsedáky, dostanú aj suveníry a v prípade zlého počasia pršiplášť.  Žiaci budú mať zabezpečenú aj dopravu spred škôl na štadión a späť.
 
Školáci si návštevu podujatia môžu vysúťažiť prostredníctvom vytvorenia videa na tému Slovan, fanúšikovanie Slovanu alebo Belasý deň na Vašej škole a pošlú ho na email: mladyslovanista@skslovan.com. Jednotlivé videá prejdú prvotným výberom projektového tímu a následne budú zverejnené na facebookovej fanpage klubu ŠK Slovan Bratislava a projektu Mladý slovanista. O najlepších videách, a tak aj o víťazných školách, ktoré sa zúčastnia domácich zápasov ŠK Slovan v Európskej lige, rozhodnú fanúšikovia.
 
„Zaži európsku ligu so Slovanom“ je pokračovaním úspešného projektu Poď na futbal!, na ktorom spolupracovali Bratislavská župa, ŠK Slovan Bratislava a občianske združenie Mladý slovanista. Na výbornú sa osvedčila aj spolupráca s bratislavskými základnými školami v rámci projektu  Mladý slovanista 2012 a 2013.