Blindfriendly  16. 2. 2020 | Meniny má Ida Liana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Dopravnú infraštruktúru v Chorvátskom Grobe má zabezpečiť investor pred samotnou výstavbou

 Vo štvrtok 16. septembra sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo stretol so starostom Chorvátskeho Grobu Štefanom Balaškom, aby osobne predniesol stanovisko BSK pred piatkovým schvaľovaním zmeny územného plánu týkajúceho sa rozsiahlej výstavby v lokalite Chorvátsky Grob – Čierna voda – Triblavina.

 

Predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo nesúhlasí so zmenou územného plánu, pretože nerieši dopravnú infraštruktúru. "Jasne sme tlmočili stanovisko župy, že najprv musí byť vyriešená doprava, prv než sa bude vôbec o výstavbe uvažovať. Župa už poslala pripomienky, tie však neboli akceptované v územnom pláne. Uskutočnia sa ešte expertné rokovania. Územný plán by sa nemal schvaľovať, kým nebude stopercentne zabezpečená istota, že najprv budú cesty a potom budovy," povedal Frešo po skončení stretnutia s grobským starostom.

Podľa starostu Chorvátskeho Grobu Štefana Balaška sa vybudovanie infraštuktúry dá zabezpečiť prijatím zmeny územného plánu s uznesením. "Chceme, aby bola najskôr vybudovaná dopravná infraštruktúra, diaľničný napájač a až potom sa začalo s výstavbou. K návrhu príslušného VZN preto chceme pripojiť uznesenie obecného zastupiteľstva, ktoré by investora zaviazalo prednostne vybudovať cesty," uviedol Balaško.

Zmena územného plánu ráta s novou výstavbou domov na ploche 190 hektárov, v ktorých by malo bývať 43.500 obyvateľov. Na Čiernej Vode sa už stavia, pričom zástavba už teraz výrazne komplikuje dopravu v tejto oblasti. Lokalita je v smere medzi Bratislavou a Pezinkom dosiaľ sprístupnená prakticky jedinou úzkou cestou, ktorú denne už teraz využíva okolo 20.000 vodičov.