Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

DSS prof. Karola Matulaya funguje už tridsať rokov

 Významné jubileum domova sociálnych služieb, ktorý je v pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, si pripomenuli jeho zamestnanci, klienti, ich rodičia aj zástupcovia BSK v sobotu na slávnosti v DK Dúbravka.

 
„Týchto 30 rokov ste okrem každodennej náročnej a inšpiratívnej práce naplnili presvedčením, že ľudia so zdravotným postihnutím majú rovnaké práva, túžby a sny ako ostatní ľudia a vy pomáhate tieto sny a túžby realizovať,“ povedal na úvod slávnosti podpredseda Bratislavského samosprávneho kraja Martin Berta.
 
DSS prof. Karola Matulaya je jedinečné zariadenie svojho druhu na Slovensku. Od roku 1982 až po súčasnosť zrealizovalo viacero výnimočných projektov. Na jeho vzniku sa podieľal profesor Karol Matulay, ktorý s DSS až do konca svojho života spolupracoval. Preto je zariadenie po ňom od roku 1990 pomenované.
 
Na sobotnej Slávnostnej akadémii sa okrem hudobných a tanečných hostí predstavilo divadlo KAMKO s premiérou divadelnej hry „(hľ)ADA´Mťa EVA“. Premietnutý bol aj krátky film DSS prof. Karola Matulaya „Náš príbeh“ alebo „Ako sa to všetko začalo...“

Fotografie zo slávnosti nájdete na Facebooku.