Blindfriendly  16. 2. 2020 | Meniny má Ida Liana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Eko-mapa Bratislavského samosprávneho kraja spustená

 Vo štvrtok 22. apríla, v rámci Dňa zeme, bola za účasti predsedu BSK Pavla Freša slávnostne spustená Eko-mapa Bratislavského samosprávneho kraja, ktorú pripravila Ekoporadňa Živica.

 

Novovytvorená interaktívna on-line eko-mapa je určená pre všetkých obyvateľov a návštevníkov bratislavského kraja, ktorí sa chcú oboznámiť s rôznymi službami, možnosťami, ale aj krásami regiónu, ktoré úzko súvisia s ekológiou, zdravým životným štýlom a prírodou.
Projekt pripravila poradňa Živica, záštitu nad ním prevzal predseda BSK Pavol Frešo, ktorý ho považuje za veľmi sympatický, lebo sa v ňom spojili informačné technológie a ekológia. "Snúbili sa dobrou formou, do mapy sa vyniesli tieto ekologicky dôležité informácie a veľmi rýchlo sa sprístupnili," konštatoval Frešo s tým, že ľudia môžu nájsť potrebné informácie za pár sekúnd. Deklaroval tiež, že je snahou kraja, aby počet cyklotrás či turistických chodníkov na mape pribúdal.
"Ekomapy fungujú aj v zahraničných mestách, krajoch a je to v podstate taká deklarácia mesta o tom, že sa stará o svoje životné prostredie a že mu záleží, aby sa aj ľudia zapájali do ochrany," povedala Zuzana Labašová z Ekoporadne Živica. Medzi mestá s vlastnou mapou patrí napríklad Amsterdam či Kodaň, ktoré sú známe svojim zeleným prístupom.
Eko-mapu môžu obyvatelia bezplatne využívať tým, že navštívia stránku www.eko-mapa.sk. Návštevníci stránky si môžu na interaktívnej mape vyhľadať, kde sa v ich okolí nachádzajú organizácie, ktoré sa zaoberajú životným prostredím a jeho ochranou, ako aj bio-predajne a miesta, kde si môžu nakúpiť čerstvú zeleninu a ovocie priamo od pestovateľa. Nájdu tu tiež cyklotrasy, chránené územia, náučné chodníky, chránené a pamätné stromy a mnoho iného. Súčasťou stránky sú aj zaujímavé informácie o stave životného prostredia v hlavnom meste a tiež praktické rady, pomocou ktorých môže každý vo svojom každodennom živote pomôcť prírode, a teda aj sebe.