Blindfriendly Piatok 20. 9. 2019 | Meniny má Ľuboslav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Európska komisia oceňuje najmä myšlienku budovania COVP

Európska komisia vyzdvihuje prístup Bratislavského samosprávneho kraja, ktorý sa pri príprave nového programového obdobia EÚ 2014-2020 angažuje a prejavuje záujem aj priamo v Bruseli.

 
„Bratislavská župa patrí medzi samosprávne kraje, ktoré sa snažia o čo najlepšie čerpanie eurofondov. Práve Centrá odborného vzdelávania a prípravy chceme s ich pomocou v budúcom programovom období komplexne zmodernizovať,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
Medzi priority BSK patrí aj podpora odborného vzdelávania. To zahŕňa nielen prebudovanie stredných odborných škôl, ale aj tvorbu nových učebných plánov a osnov, zakladanie podnikateľských inkubátorov, podporu výskumu a inovácií už na stredných školách, intenzívnejšiu spoluprácu s vysokými školami a ponuku vzdelávacích programov v rámci celoživotného vzdelávania. Budovaním COVP chce kraj dosiahnuť lepšie uplatnenie absolventov stredných odborných škôl na trhu práce alebo ich prípadné pokračovanie v štúdiu na vysokej škole.
Prípravy nového programového obdobia EÚ sa blížia ku koncu. O plánoch na najbližšie obdobie hovorili v Bruseli poslanci BSK. Vo štvrtok diskutovali aj o tom, že zaradenie Bratislavského kraja medzi vyspelé regióny EÚ 27 vnímajú ako faktické znevýhodnenie pri čerpaní a množstve prostriedkov. Poslanci poukázali aj na nereálnosť posudzovania vyspelosti regiónu na základe parity kúpnej sily (podľa Eurostatu z roku 2010 sa BSK umiestnil na 7. mieste).

BSK sa aktívne zapája do prípravy programového obdobia EÚ 2014-2020, aby aj subjekty z bratislavského regiónu boli oprávnené čerpať z eurofondov.