Blindfriendly Štvrtok 23. 1. 2020 | Meniny má Miloš Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Európske inštitúcie otvoria dvere na Deň Európy

Viete, ako fungujú európske inštitúcie a aké majú úlohy? Zaujíma Vás, akú majú funkciu pri koordinovaní spolupráce európskych krajín? Chceli by ste získať podrobnejšie informácie a nemôžete vycestovať do Bruselu? My Vám tie informácie zistíme!

 
Práve na Deň Európy, 9. mája t.r., zavíta naša kolegyňa do Bruselu na podujatie Open Doors a v podrobnej reportáži Vám opíše, ako fungujú európske inštitúcie.
 
Navštívi i Výbor regiónov, kde sa odprezentuje i Bratislavský samosprávny kraj v  tematickej dedine Výročia. BSK si pre návštevníkov stánku pripravil fotografie zo slávnostného odhalenia pamätníka britskou kráľovnou v blízkosti Brány Slobody. Pamätník bol odhalený pri príležitosti 20. výročia pádu železnej opony a nachádza sa na sútoku Moravy a Dunaja.
Takisto sú pripravené fotografie na tému „Kraj bez hraníc“, ktoré súvisia s témou 5. výročia vstupu nových členských krajín do EÚ. Bratislavský samosprávny kraj odprezentuje i anglickú verziu webportálu www.bratislavkykraj.sk, kresby študentov našich škôl a tiež fotografie slovenských euromincí. Na každého návštevníka čaká malé prekvapenie – medovníček s témou Euro.
 
Vo Výbore regiónov sa členské regióny prezentujú vo vlastných stánkoch v tematických dedinách a zvolia si jednu z tém:
-         Európske voľby: Vy rozhodnete!
-         Kreativita a inovácie: čo nového v mojom regióne
-         Výročia:
         - 20. výročie pádu Berlínskeho múru
         - 10. výročie eura
         - 5. výročie vstupu nových členských krajín do EÚ
-         Lokálne aktivity: čo spravila Európa v mojom regióne
 
Open Doors v Bruseli je obľúbeným podujatím, a tak sa i v tomto roku očakáva okolo 5000 návštevníkov.