Blindfriendly Utorok 17. 9. 2019 | Meniny má Olympia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Európsky týždeň mobility v Bratislavskom kraji

Bratislavský samosprávny kraj v rámci niekoľkomesačného projektu Pimms Transfer v spolupráci s mestom Senec zorganizovali v sobotu 19. septembra t. r. od 14.00 hod. športovo-zábavné popoludnie pre deti aj dospelých. Podujatie pripravili v rámci celoeurópskej iniciatívy Európskeho týždňa mobility, ktorá sa každoročne koná od 16. do 22. septembra a do ktorej sa zapájajú miestne samosprávy a obce vo viac ako 40 krajinách Európy.

 
Keďže tohtoročným heslom Európskeho týždňa mobility bolo Zlepšenie klímy miest, Bratislavský kraj a mesto Senec pripravili v rámci podujatia rôzne akcie venované doprave a jej dôsledkom na život v meste. Pre deti zorganizovali dopravné súťaže, ktoré pozostávali z testov základných znalostí dopravných značiek a v jazde zručnosti. Tí najmenší sa mohli zúčastniť behu na 100 metrov alebo pretekov na in–line korčuliach. Počas tohto podujatia nabitého športovými aktivitami sa uskutočnilo aj vyhodnotenie výtvarnej súťaže ,,Ako si predstavuješ dopravu bez áut vo svojom meste?“ Výhercovia boli odmenení v troch kategóriách zaujímavými cenami. Tí vnímaví s vlastným názorom a chuťou vyjadriť ho sa mohli zúčastniť Ankety Európskeho týždňa mobility.
 
Cieľom podujatí, ktoré sa konali v rámci Európskeho týždňa mobility bolo upozorniť na využívanie automobilovej dopravy v niektorých častiach mesta, ktorá spôsobuje zlú kvalitu ovzdušia a zápchy. Iniciuje aj zamyslenie sa nad využívaním hromadných dopravných prostriedkov, celkového dopravného správania občanov a kvalitou ich života.
 
Pimms Transfer je trojročným projektom BSK v oblasti riadenia dopravy, ktorý sa uskutočňuje v rámci programu INTERREG IV C. BSK ako jediný projektový partner zo Slovenskej republiky tak môže využiť poznatky z oblasti riadenia dopravy vo svoj prospech. Okrem neho sú partnermi projektu regióny z 14 ďalších európskych krajín. Medzi hlavné aktivity projektu patria napríklad študijné pobyty v progresívnych regiónoch, usporiadanie regionálnych, tematických a školských konferencií a workshopov, prehodnotenie projektov trvalo-udržateľnej dopravy alebo tvorba databázy úspešných príkladov riadenia mobility. Projekt je financovaný z Európskeho fondu regionálneho rozvoja vo výške 85% a zvyšných 15%
poskytuje na činnosť projektu Bratislavský samosprávny kraj.
pimms transfer všetci partneri.JPG