Blindfriendly Pondelok 22. 7. 2019 | Meniny má Magdaléna Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Fašiangový víkend bude patriť zabíjačke aj vareniu gulášu

Fašiangy sa krátia a aj tento víkend pripravili obce Bratislavského kraja rôzne podujatia pre svojich obyvateľov a návštevníkov. Tešiť sa môžu na tradičné zabíjačky, súťaž vo varení gulášu, fašiangový sprievod masiek ale aj pochovávanie basy.

 
„Fašiangové slávnosti sú lákadlom nielen pre domácich, ale aj návštevníkov nášho regiónu. Sú to starodávne slovenské zvyky a je dôležité si ich pripomínať, pretože tak si pripomíname aj našich predkov a zároveň tieto zvyky odovzdávame mladším generáciám,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
 
Tradičnú zabíjačku spojenú s predajom zabíjačkových špecialít pripravili obce Rohožník a Jakubov na sobotu od 9:00. V Rohožníku sa počas dňa uskutoční fašiangový pochod masiek, o 13:00 sa bude v kine premietať film pre deti a vyvrcholením akcie bude pochovávanie basy v kultúrnom dome o 19:00. Do tanca zahrá Atlantic z Rohožníka. V Jakubove sa predstaví Duo Linz plus.
 
Fašiangové slávnosti s ochutnávkou zabíjačkových pochutín budú v sobotu aj v Lozorne, Dunajskej Lužnej, Plaveckom Štvrtku či v Modre, kde bude aj súťaž vo varení kapustnice a prehliadka veselých a strašidelných masiek. Na sprievod masiek sa môžu tešiť aj návštevníci Plaveckého Štvrtka a Veľkých Levárov, kde bude vyhrávať cimbalová hudba Leváranek spolu s priateľmi z Moravy.
 
V obci Závod v parku pri Hasičskej zbrojnici sa bude v sobotu od 9:00 súťažiť vo varení najchutnejšieho kotlíkového gulášu. Deti sa môžu zabaviť pri táboráku.