Blindfriendly Štvrtok 20. 2. 2020 | Meniny má Lívia Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Festival Astorka 2010

 V Divadle Astorka Korzo´90, ktoré je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK sa v dňoch 14. až 20. novembra koná už 6. ročník medzinárodnej prehliadky komorných divadelných inscenácií, Festival Astorka 2010. Festival odštartoval symbolickým výstrelom z pištole bratislavský župan Pavol Frešo.

 

Na úvod festivalu sa v nedeľu 14. novembra predstavilo slávne nórske Vart Teatret, ktoré uvedie adaptáciu Björnsonovej hry Nad naše schopnosti. Zaujímavý program počas celého týždňa tvoria inscenácie nielen európskych divadiel, ako sú napríklad Dejvické divadlo Praha, budapeštiansky Vígszínház, Švadovo divadlo na Smíchově Praha, či Slovenské vojvodinské divadlo Báčsky Petrovec zo Srbska, ale i známe slovenské Divadlo Alexandra Duchnoviča. V pondelok si diváci mohli pozrieť Švandovo divadlo na Smíchově z Prahy, ktoré uvedie hru Hyde Park I (Pohrebná slávnosť).

Už druhý rok súčasťou Festivalu Astorka budú Scénické rozhovory, ktoré predstavujú umelcov iným spôsobom, ako na javisku. V tomto roku sa netradičným spôsobom predstavia Szidi Tóbiás a Anna Šišková. Paralelne popri festivale pracuje fotografická dielňa pod vedením Pavla Breiera, ktorej výstupom budú výstavy fotografií s unikátnymi zábermi zachytávajúcimi priebeh podujatí.