Blindfriendly Streda 19. 2. 2020 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Festival Astorka už od dnes

Dnes večer sa začne Festival Astorka, ktorý už po jedenásty raz prinesie do bratislavskej Astorky tie najlepšie predstavenia. Zriaďovateľom Divadla Astorka je Bratislavský samosprávny kraj.

 

„Jedenásty ročník prinesie do Astorky opäť zvučné mená divadelnej scény, hudobníkov ale aj výtvarníkov. Súčasťou sprievodného programu budú koncerty, výstavy ale aj filmy,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Od roku 2005, kedy sa uskutočnil I. ročník Festivalu Astorka, prijali do Bratislavy pozvanie desiatky zahraničných súborov z Európy a USA. Práve na Festivale Astorka sa prvýkrát na Slovensku predstavili mnohé poľské, maďarské divadlá i české súbory, rovnako ako divadlá z Ruska či Bieloruska. Priestor dostávajú aj slovenskí umelci a účinkovalo tu i mnoho slovenských džezových a bluesových muzikantov, výtvarníkov, fotografov.
Medzi najznámejšie herecké osobnosti na festivale, patrili českí umelci Ivan Trojan, Jiří Lábus, Oldřich Kaiser, Miroslav Krobot, Jiří Bartoška, Karel Heřmánek, Vilma Cibulková, držiteľ Thálie Tomáš Pavelka, mnohými cenami ovenčená varšavská herečka Małgorzata Rożniatowska, známa z Kieslowského filmu Krátky film o láske, z Poľska takisto Carol Swifft, preslávený ruský divadelník Mark Rozovskij, slávni maďarskí umelci László Gálffi, András Kern, Erzsébet Kútvölgyi, brestovskí umelci a mnohí ďalší.
Festival sa začne  dnes, v nedeľu 25. 10., predstavením Shakespearovy sonety pro smyčcové kvarteto, kde sa predstaví Václav Postránecký v sprievode ženského sláčikového kvarteta. V pondelok bude festival pokračovať maďarským divadlom Vígszínház s inscenáciou o životných osudoch uznávanej maďarskej lekárky a priekopníčky v špeciálnej starostlivosti, Alaine Polczovej. Utorok bude patriť Švandovmu divadlu na Smíchove  z Prahy a hre Popeláři, pre ktorú napísal hudbu Roman Holý z kapely Monkey Business.