Blindfriendly Piatok 19. 7. 2019 | Meniny má Dušana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Frešo chce v Bratislavskom kraji rozvíjať cykloturistiku

 Záujem aktívne prispieť k budovaniu kvalitnej infraštruktúry cyklotrás v bratislavskom kraji vyjadril na prijatí organizátorov 32. ročníka slovenského zrazu cykloturistov predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Pavol Frešo.

 

„Táto návšteva je silný impulz a povzbudenie aj pre našu prácu, aby mali ľudia v bratislavskom kraji riadne značkované cyklistické a turistické trasy,“ povedal Frešo. Bratislavsky župan nad celým podujatím, ktoré sa v týchto dňoch koná práve v Bratislavskom kraji, zároveň prevzal záštitu.

Ako ďalej Frešo uviedol, rozvoj cykloturistiky je v priamej zhode aj so zámerom BSK vybudovať cyklomost do z Devínskej Novej Vsi do Dolného Rakúska. „Sme už naozaj veľmi blízko k uzavretiu kontraktu, prebehla riadna súťaž, bolo tam šesť záujemcov a vyhral ten, ktorý mal zďaleka najnižšiu cenu,“ informoval župan. Ako dodal, pevne verí, že takéto projekty nebudú zastavovať žiadne byrokratické prekážky.

Frešo, sám aktívny cykloturista, v rámci neformálnej diskusie uznal a bez výhrady aj podporil kritické pripomienky cykloturistov k lesnému zákonu. Ten cyklistov obmedzuje v určitých lokalitách používať lesné cesty. Bratislavský župan prisľúbil využiť všetky svoje právomoci, aby bolo toto ustanovenie z legislatívnej normy v čo najkratšej dobe odstránené.

Predseda BSK ponúkol prítomným zástupcom cykloklubov spoluprácu s tým, že jej najefektívnejšou formou bude prizývanie expertov na prerokovávanie koncepčných materiálov BSK týkajúcich sa rozvoja budovania siete cyklotrás. Dlhodobým spoločným cieľom je podľa Freša vytvorenie takého komplexného regionálneho produktu, ktorý by prilákal obyvateľov Bratislavy a okolia tráviť dovolenky a voľný čas v území, v ktorom žijú.