Blindfriendly Piatok 19. 7. 2019 | Meniny má Dušana Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Frešo: Éra falošných ambulancií sa skončila

 Bratislavský samosprávny kraj v uplynulých mesiacoch riešil prípad kliniky plastickej chirurgie, ktorá v Bratislave fungovala bez povolenia. Bratislavská župa spustila iniciatívu jasnej a viditeľnej identifikácie poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ktorí splnili zákonom stanovené podmienky a majú župou vydané platné povolenie. Prvé nálepky dnes označili legálne ordinácie v Poliklinike Karlova Ves.

 

„Z debaty s verejnosťou sme zistili, že musíme dať jasný signál verejnosti, aby si pacienti boli istí, že chodia k lekárovi, ktorý je riadne evidovaný a má riadne povolenia. Ten signál sme sa rozhodli vyslať takouto formou, nálepkou, na ktorú bude doplnené presné evidenčné číslo, pod ktorým je príslušný lekár evidovaný. To znamená, že od dnešného dňa, každý, kto dostane od bratislavskej župy povolenie dostane zároveň aj nálepku s vypísaným príslušným číslom. Aby sme rozšírili povedomie, že kvalitný lekár nemá problém zverejniť pod akým číslom ordinuje. Éra podvodníkov skončila,“ objasnil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.

Na základe medializovaného prípadu falošnej kliniky plastickej chirurgie, ktorým sa župa zaoberala od októbra 2016 a v ktorom už padlo konečné rozhodnutie o výške pokuty, začala župa iniciatívu, ktorej úlohou je jasne označiť a identifikovať poskytovateľov zdravotnej starostlivosti, ktorým vydala povolenie. Na nálepke, ktorú si môžu lekári či lekárnici dobrovoľne nalepiť k svojím dverám je uvedený unikátny identifikátor každého zariadenia. Zároveň bude na nálepke uvedená stránka http://www.e-vuc.sk, na ktorej si budú môcť pacienti overiť platnosť identifikátora (kódu) a teda aj platnosť vydaného povolenia.

Táto nálepka bude ponúknutá všetkým zdravotníckym zariadeniam, ktoré splnili všetky zákonom stanovené podmienky a majú Bratislavským samosprávnym krajom vydané platné povolenie. Na území Bratislavského samosprávneho kraja momentálne funguje takmer 4 200 zdravotníckych zariadení a vyše 200 lekární.