Blindfriendly Sobota 14. 12. 2019 | Meniny má Branislava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Frešo: November 89 si treba pripomínať, aby sa už nič podobné, čo tu bolo dovtedy nezopakovalo

 Pamiatku obetí komunizmu a nespravodlivých politických perzekúcií si dnes uctili na Ružinovskom cintoríne aj predstavitelia Bratislavského samosprávneho kraja (BSK).

 

"Odkaz Novembra si treba pripomínať, aby sa už nič podobné, čo stelesňoval komunizmus nezopakovalo,“ uviedol predseda BSK Pavol Frešo. Spoločne s podpredsedom BSK Martinom Bertom a vicestarostom Ružinova Dušanom Pekárom vzadali dnes hold a úctu obetiam komunizmu pri pamätníku politických väzňov. Podľa Freša naša spoločnosť nedostala demokraciu a slobodu zadarmo. "Bolo to vykúpené mučením, trestaním a vraždením, preto musíme k odkazu Novembra pristupovať s plnou vážnosťou a dôstojnosťou,“ povedal Dušan Pekár.
Pietnu spomienku na obete komunistickéh režimu dnes na Ružinovskom cintoríne organizovala Konfederácia politických väzňov Slovenska (KPVS) a Zväz protikomunistického odboja (ZPKO).