Blindfriendly Sobota 22. 2. 2020 | Meniny má Etela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Frešo so starostom Viničného chcú zabrániť záplavam v obci

 Extrémne dažde spôsobujú záplavy aj v obciach Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). Aj preto dnes predseda BSK Pavol Frešo navštívil obec Viničné, kde so starostom Štefanom Lenghartom hovorili o protizáplavových opatreniach v obci.

 

Župan prisľúbil, že im situáciu pomôže vyriešiť čo najskôr. „Je to situácia, ktorú treba riešiť a nie ju odkladať. Obyvateľom preto vyjdeme maximálne v ústrety. Na vybudovanie protizáplavového opatrenia v obci finančne prispejeme,“ povedal Frešo.

Pri prívalových vodách prichádza vo Viničnom podľa starostu pravidelne k záplavám. „V tomto roku nás už dva krát zaplavilo,“ povedal. Voda sa zhromaždí v priehlbine nad obcou smerom od Senca a po naplnení preteká po štátnej ceste II/503 do obce a zaplavuje okolité rodinné domy, pivnice aj záhrady a podmýva chodníky. Cesta je v správe BSK.

Obec vidí riešenie vo vybudovaní priepustu pod štátnou cestou, kade bude pretekať voda na priľahlé polia. Na projekt pritom majú vypracovanú projektovú dokumentáciu, majú aj stavebné povolenie. Zrealizovať by ho mala RCB, ktorá sa stará o krajské cesty. „Ak by bol zrealizovaný prietok, ako po tri roky sľubovalo bývalé vedenie BSK, k týmto škodám nemuselo prísť,“ myslí si starosta. Podľa Freša je potrebné situáciu riešiť čo najskôr. Starostovi prisľúbil, že im pomôže s opatrením, ktoré obmedzí prítok záplavovej vody po štátnej ceste do obce. „Ak nič neurobíme, vzniknú ešte väčšie škody,“ doplnil. Situáciu by mali vyriešiť RCB v rámci štandardnej údržby.