Blindfriendly  8. 12. 2019 | Meniny má Marína Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Frešo: Správa UEFA potvrdila správnosť nášho rozhodnutia

 Pozemky Bratislavskej župy v Petržalke sú najvhodnejšie na výstavbu Reprezentačného futbalového štadióna z hľadiska lokality, napojenia na letiská, diaľnice a ďalšiu infraštruktúru.

 

V tomto duchu sa vyjadrili experti UEFA v správe, ktorú Bratislavský samosprávny kraj obdržal od Slovenského futbalového zväzu. „Ide zatiaľ o prvý, ale veľmi dôležitý krok. Rozhodnutie župného zastupiteľstva, aby sme s partnermi rokovali o možnosti výstavby štadióna pre futbalovú reprezentáciu, bolo správne,“ uviedol bratislavský župan Pavol Frešo. Správu UEFA o hodnotení umiestnenia Reprezentačného futbalového štadióna víta aj Slovenský futbalový zväz. „S potešením sme prijali správu o vhodnosti umiestnenia Reprezentačného futbalového štadióna na pozemkoch Bratislavskej župy v Petržalke. Zároveň oceňujeme aktívny prístup Bratislavskej župy v doterajšom priebehu rokovaní,“ uviedol prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik. Na rade sú podľa župana Pavla Freša ďalšie odborné rokovania s ministerstvom školstva, ministerstvom financií, SFZ a Hlavným mestom SR.