Blindfriendly Streda 13. 11. 2019 | Meniny má Stanislav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Gymnázium J. Papánka oslavuje 55. výročie založenia

Viete čo majú spoločné režisér Vladimír Štefuca, bývalý bratislavský primátor Peter Kresánek, tréner hokejovej reprezentácie Ľubomír Pokovič, herci Andy Kraus, Richard Stanke, Miroslav Noga, Marek Ťapák, hudobníci Martin Ďurinda, Andrej Šeban, Pavol a Peter Dubčekovci či europoslanci Sergej Kozlík a Monika Flašíková Beňová? Všetci sú absolventi Gymnázia na Vazovovej ulici – dnes už Gymnázium Jána Papánka, ktorá je v pôsobnosti Bratislavskej župy. Škola si v tomto roku pripomína už 55. výročie svojho založenia. Gymnázium J. Papánka v súčasnosti navštevuje 551 žiakov.

 
„Učitelia na Gymnáziu Jána Papánka odovzdávajú študentom svoje vedomosti a skúsenosti už vyše polstoročia. Pomáhajú im v dôležitých rozhodnutiach, pripravujú a smerujú ich do ďalšieho života. Aj to svedčí o tom, že práca učiteľa je vzácna a nenahraditeľná,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
 
Gymnázium Jána Papánka začalo písať svoju existenciu 1. septembra 1957 ako jedenásťročná stredná škola. Po dvoch rokoch sa zmenila na dvanásťročnú strednú školu, ktorá sa v roku 1961 rozdelila na dve školy – základnú školu s  rozšírením vyučovaním ruského jazyka a strednú všeobecnovzdelávaciu školu. V roku 1966 sa tieto školy opäť spojili a začína rozšírené vyučovanie ruského a anglického jazyka. V roku 1967 sa škola stala pridruženou školou UNESCO a v roku 1971 sa transformovala na štvorročné gymnázium. Od roku 1994 existuje popri štvorročnom gymnáziu aj osemročné gymnázium. „Bránu našej školy opustilo už niekoľko tisíc absolventov, ktorí svojou činnosťou presvedčujú o dobrej práci školy. Nie sú to len filológovia, lekári, technici, ekonómovia, prírodovedci či politici, ale aj herci, speváci, športovci a novinári,“ uzavrela riaditeľka školy Gabriela Dorňáková.