Blindfriendly Pondelok 9. 12. 2019 | Meniny má Izabela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Hladinu cukru v krvi si prišlo na Úrad BSK zmerať takmer sto ľudí

 Hladinu cukru v krvi si dnes prišlo na Úrad Bratislavského samosprávneho kraja zmerať takmer sto ľudí. Odmerali im ju členovia Základnej organizácie Zväzu diabetikov Slovenska (ZO ZDS) v spolupráci so študentmi Strednej zdravotníckej školy na Strečnianskej ulici, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Bratislavskej župy.

 

„Hladina glukózy v krvi sa meria z odberu vzorky krvi z bruška prsta, norma je od 3,8 do 6,8 mmol/liter. Zvýšenú hladinu cukru sme zaznamenali u troch ľudí. Odporučili sme im preto, aby navštívili svojho obvodného lekára,“ povedala Daniela Lenoráková zo ZO ZDS. Hladinu cukru v krvi si nechal odmerať aj bratislavský župan Pavol Frešo, podľa ktorého je to jeden z prvých krokov, ako urobiť niečo pre svoje zdravie. „Už dlhodobo sa snažíme prezentovať zručnosti našich študentov všetkým obyvateľom župy. Preto ma veľmi teší hojná účasť na dnešnej akcii,“ doplnil župan Pavol Frešo.

Akcia sa konala pri príležitosti Svetového dňa zdravia, ktorý pripadá na 7. apríla a oslavuje sa od roku 1950. Tento deň je symbolickým pripomenutím si založenia Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), ktorá vznikla práve 7. apríla 1948. Hlavným cieľom Svetového dňa zdravia je každý rok informovať celosvetovú verejnosť o špecifickej problematike dotýkajúcej sa sféry zdravia, ochorení a ťažkostí v oblasti zdravotníctva.

Na podporu diabetických pacientov poskytol Bratislavský kraj minulý rok Základnej organizácii Zväzu diabetikov Slovenska dotáciu v hodnote 500 eur.