Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Jablkové hodovanie v kraji

 V sobotu sa na trinástich miestach v regióne budú oslavovať jablká a výrobky z nich. Siedmy ročník Jablkového hodovania je súčasťou Župnej jesene.

 
„Jablká sú tradičným plodom nášho regiónu a každá rodina má na ne svoj recept. Práve túto rôznorodosť chceme návštevníkom Jablkového hodovania ukázať,“ vysvetlil predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
V sobotu 11. októbra sa začne už siedmy ročník Jablkového hodovania, ktorý bude prebiehať na trinástich miestach v regióne. Ako prvý otvorí svoje brány bratislavský Fresh Market na Tomášikovej ulici, kde si už od siedmej hodiny ráno budú môcť návštevníci nakúpiť najrôznejšie odrody jabĺk, ovocné šťavy či koláče. V bratislavskom Novom meste bude program pripravený aj v Tržnici na Trnavskom mýte, kde sa o náladu postará folklórny súbor a jablkové špeciality pripravia šikovné členky denných centier seniorov. Jablkové hodovanie v Bratislave bude aj na nádvorí miestnej knižnice v Devínskej Novej Vsi, kde sú pre deti pripravené aj tvorivé dielne. Vo Vajnoroch na letisku bude pre deti pripravený bohatý program, ktorý vyvrcholí súťažou v púšťaní šarkanov na Vajnorskej šarkaniáde.
Od rána bude program Jablkového hodovania pripravený aj na Záhorí. V Malackách v parku na Kláštornom námestí ho slávnostne otvoria o 9:00 a o pol jedenástej začnú deti do 12 rokov súťažiť v jedení jablkových koláčov a o hodinu neskôr budú súťažiť mládežníci od 12 do 18 rokov. O 15:00 sa začne hodovať aj v Jablonovom, kde po slávnostnom otvorení nového námestia vystúpia deti MŠ a ZŠ Jablonové, detský folklórny súbor Jabúčko a bude vyhlásený víťaz súťaže o najlepší jablkový koláč.
V Dunajskej Lužnej, ktorá je svojimi jablkami preslávená, bude okrem prezentácie jabĺk a prehliadky sadov, pre návštevníkov pripravený aj jablkový jarmok, mini ZOO, ukážky pečenia a spracovania jabĺk a pre pestovateľov je pripravená aj poradňa. Veseliť sa budú aj v Senci, kde sa program začne o 10:00 na Námestí 1. Mája.
Jablkové hodovanie je samozrejmosťou aj pod Karpatami. V Pezinku sa program začne o 13:00 na dvore Malokarpatského múzea a od 14:00 na Cajle v Klubovni 61, jablkové súťaže budú aj na nádvorí Obecného úradu v Limbachu a v Informačnom centre vo Svätom Jure.
Hlavný organizátor, Malokarpatské osvetové stredisko v Modre, zaháji svoj program presne na poludnie. Nádvorie kaštieľa MOS bude jablká oslavovať až do večera.