Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Jablkové hodovanie

Druhú októbrovú sobotu sme v našom regióne zasvätili oslave tradičného, v našich končinách najrozšírenejšieho ovocia, jabĺčkam. Veď v minulosti nebolo záhrady, dvora či dvorčeka, v ktorom by nerástla jabloň. Symbol tradičného prúteného košíka naplneného voňavými červenými jabĺčkami patrí neodmysliteľne k jeseni.

 
Hodovanie s nenapodobiteľnou vôňou jabĺk sa po prvý raz uskutočnilo minulú jeseň na nádvorí Malokarpatského osvetového strediska v Modre. Po úspechu z tohto, pre organizátorov nultého  ročníka, sa do projektu tentoraz zapojili aj ďalšie mestá a obce nášho kraja. Okrem Modry vzdávali hold jablkám v sobotu aj v Senci, Pezinku, Dunajskej Lužnej,  Stupave a v Jabloňovom. Milovníkom jablkových produktov ponúkli špeciality v podobe sladkých i slaných koláčov, netradičných polievok, ťahaných štrúdlí, mixovaných jablkových produktov, kompótov a mnohých ďalších kulinárskych nápadov. Okrem ochutnávky jablkových pokrmov si návštevníci mohli kúpiť receptár zostavený z pripravovaných dobrôt, zásobiť sa chutnými jabĺčkami na dlhé zimné mesiace, či nakúpiť zdravé jablčné mušty.
 
V každom z uvedených miest pripravili organizátori aj sprievodné kultúrne programy. Všade bolo veselo a príjemne. Tešili sa aj najmladší účastníci Jablkového hodovania. Veď pre deti, napríklad v Dunajskej Lužnej a v Stupave, vystúpili bábkové divadlá. Veľa sa spievalo, a zaujali aj sprievodné módne prehliadky, ktoré boli v Modre a v Stupave.
 
Jablkové hodovanie nepokazil ani jesenný dážď a chladné počasie, ktoré do nášho regiónu cez víkend zavítalo. Nebyť toho, prišlo by na originálne podujatie ešte viac návštevníkov. Takže o rok sa tešíme na stretnutie s chutnými jabĺčkami vo všetkých podobách.