Blindfriendly Štvrtok 2. 4. 2020 | Meniny má Zita Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Jedlo musí nielen chutiť, ale i vyzerať

 Aj tejto zásady sa držia súťažiaci, ktorí sa prihlásili do piateho ročníka medzinárodnej súťaže v odbore kuchár, čašník, cukrár, barman a pracovník marketingu – blok obchod. Súťaž s témou „Žijeme na jednej planéte“, ktorú organizuje SOŠ, Na Pántoch v Bratislave, slávnostne otvoril predseda BSK Vladimír Bajan v utorok 3. novembra.

 
Hneď v deň slávnostného otvorenia sa okrem vystúpenia folklórneho súboru Čečinka predviedli šikovní študenti – barmani, ktorí namiešali drinky podľa vlastného výberu. Na otvorení nechýbali ani riaditelia stredných odborných škôl, špeciálny hosť Justin Topoľský a moderátor Roman Juraško. Garantom súťaže je zabávač Jozef Pročko, ktorý sa tejto úlohy zhostil už po piatykrát.
 
Od 3. novembra až do piatku 6. novembra si družstvá z rôznych škôl zmerajú sily v siedmych kategóriách a na ich šikovnosť budú dozerať poprední odborníci v oblasti gastronómie. V kategórii kuchár musia kuchári pripraviť slávnostné menu na tému „Žijeme na jednej planéte“, čašnici súťažia zasa v troch disciplínach – v príprave slávnostnej tabule, v servise v servise slávnostného menu a vo flambovaní múčnika. V kategórii cukrár bude súťažnou úlohou príprava ľubovoľného dezertu pre 4 osoby a jeho dekorácia pred divákmi. V kategórii barman súťažiaci pripravia krátky a dlhý nápoj podľa ľubovoľnej receptúry a v kategórii pracovník marketingu – blok obchod súťažná úloha znie – zabalenie obrazu otvorenou technikou ako dar pri návšteve nového bytu a zhotovenie malého darčekového balíčka z prineseného tovaru a materiálu na vybranú tému.
 
Medzinárodná súťaž stredných škôl v gastronómii nepodporuje len súťaživosť a snahu študentov získať prípadne obhájiť titul. Súťaž slúži aj ako inšpirácia, hľadanie tém, ale predovšetkým na získanie nových kontaktov a výmeny skúseností.
 
Viac informácií:
Stredná odborná škola  
 
Na pántoch 9, 831 06 Bratislava 35
www.souo-panty.sk
Tel.: 02/4488 3591
Fax: 02/4488 3591